Krydret linsesuppe
Apéritif

Krydret linsesuppe

Lag en linsesuppe som virkelig smaker med deilige ingredienser som blant andre ingefærrot, kokosmelk, koriander og hvitløk. Det blir en vegetarrett som det suser av.

Fremgangsmåte

  1. Varm opp oljen i en stor gryte. Tilsett hvitløk, løk og ingefær, og la det steke forsiktig i 2-3 minutter.
  2. Tilsett pastinakk, potet og selleri og la det steke forsiktig videre i 3 minutter. Bland karripastaen godt med grønnsakene og la det surre ca 1 minutt.
  3. Hell linsene og kraften opp i gryta. La det få et oppkok, slå ned varmen, sett på lokk og la det trekke i 25 minutter eller til linsene er møre.
  4. Hell blandingen i en matmølle eller hurtigmikser og kjør til massen er glatt. Hell den opp i gryta igjen, tilsett de øvrige ingrediensene, smak til med salt og pepper, og la det hele bli gjennomvarmt før servering.

Se alle oppskriftene med bønner og linser her

Her finner du svært så mange oppskrifter på andre typer suppe

Her finner du 25 flotte vegetaroppskrifter

Bli abonnent på aperitif +  og oppnå store fordeler samtidig

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Få dagens rett som nyhetsbrev

Sendt inn av Apéritif

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Røverkjøp til grillmaten
+
Ukens vin

Røverkjøp til grillmaten

150 kroner er for et kupp å regne for denne spanske rødvinen.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Rollmops: Det er en grunn til at tyskere er ville etter denne retten
Dagens rett

Rollmops: Det er en grunn til at tyskere er ville etter denne retten

Det er ikke bare for at den smaker godt med en snaps, men også for at denne måten å tilberede sild på får ut den beste smaken.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Magnum eller vanlig flaske, ulik årgang, men like gunstig pris
+
Godbiter i pollisten

Forsiden akkurat nå - 4

Biodynamisk billigvin på et pol nær deg
+
Ukens vin

Biodynamisk billigvin på et pol nær deg

169,90 er utrolig lavt priset for en vin som denne. Den finnes på 60+ pol.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Benytt sjansen til å smake og lære forskjellen på hvitviner
Matkurs og vinkurs
Vinsmaking i Oslo

Benytt sjansen til å smake og lære forskjellen på hvitviner

Lær det grunnleggende om hvitvin og smak deg gjennom åtte ulike viner. En unik sjanse til å lære mer, friske opp kunnskap eller smake forskjellige hvitvinsstiler.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Grill fisken med skinnet på for ekstra smak
Dagens rett
Grillet uer med vårløk og sennepsvinaigrette

Grill fisken med skinnet på for ekstra smak

Denne oppskriften kan du for øvrig fint lage uten grill, eller sågar uten skinn om du bare får tak i filet.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her