Kylling i Riesling
Foto: Espen Grønli

Kylling i Riesling

Fremgangsmåte

Kyllingen deles i 6-8 stykker. Stykkene brunes på begge sider, først med skinnsiden ned. Overflødig fett helles fra.

Ta pannen til side, og hell evt. over cognac som antennes (pass på å ikke stå under kjøkkenvifta når du tenner på!). La flammen slukke, ved å øse væsken som er dannet over kyllingen.

Hakk løken. Tilsett denne samme med vin, og sett pannen tilbake på platen. La surre over svak varme i ca. 40 min.

Maisstivelsen røres ut i fløte og crème fraîche haes i pannen. Rens sjampinjong, og del den i terninger som tørristes i en panne og tilsettes kyllingen. La retten koke opp og smak til med salt og pepper.

Legg kyllingen over på serveringsfat, og dryss finhakket persille over. Kommes i et serveringsfat og drysses med persille.

Serveres med godt brød, dampede gulrøtter og sukkererter.

De beste oppskriftene med kylling finner du her

Og finner du veldig mange andre spennende oppskrifter med kylling

Her får du svært så praktiske kokketips

Her kan du søke i over 20 000 oppskrifter

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Bli abonnent på Apéritifs Mat & vinklubb og oppnå store fordeler samtidig

Få dagens rett som nyhetsbrev

Sendt inn av Apéritif

Drikke som passer til denne oppskriften

  • Frankrike
    Frankrike
    Volum: 0.75 l Pris: 250.00 kr Bestillingsutvalget
    87 POENG
Forsiden akkurat nå
Barolo som kosevin – ja, det funker som bare det med 2022-årgangen
+
Godbiter i pollisten

Barolo som kosevin – ja, det funker som bare det med 2022-årgangen

Når det er sagt, er det også en vin som trives veldig godt til både lam og vilt.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Sikre deg feriens beste middag: Langtidsstekt reinsdyrskank med honningglasert rosenkål og sjysaus
Dagens rett

Sikre deg feriens beste middag: Langtidsstekt reinsdyrskank med honningglasert rosenkål og sjysaus

Denne oppskriften gir ekstra mye dybde i smaken fra reinsdyrskanken, og er et godt alternativ til lammesteik.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

I år blir det pinot noir til påskelammet – kanskje fra grillen
+
Godbiter i pollisten

I år blir det pinot noir til påskelammet – kanskje fra grillen

Du finner den i de fleste velassorterte polutsalg. Og prisen er upåklagelig - vi snakker om mye vin for pengene.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Libanesisk rødvin stolt vinner i budsjettklassen
+
Ukens vin

Libanesisk rødvin stolt vinner i budsjettklassen

Få viner byr på like god valuta for pengene – og vekker like mye følelser som vinen fra et av verdens aller mest risikofylte områder.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

By på en skikkelig påskefrokost
Guide
Oppskrifter til frokosten

By på en skikkelig påskefrokost

Å tilbringe halve dagen ved frokostbordet er noe vi bør gjøre oftere, og i hvert fall i løpet av påsken.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Årets første «utevin» er på et pol nær deg
+
Ukens vin

Årets første «utevin» er på et pol nær deg

Med svært moderat alkohol er det svakt påskegul perlende vin du skal gå for. Og du får veldig mye vin for pengene.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her