Kylling til havs
Foto: Petter Berg

Kylling til havs

Å blande råvarer fra hav og land er slett ikke uvanlig. I tillegg smaker det veldig godt. Prøv denne gryteretten med kylling og krabbe.

Fremgangsmåte

  1. Gni kyllingbitene inn med nykvernet pepper.
  2. Varm 2 ss olivenolje i en stekepanne og stek kyllingbitene gyllenbrune. Dryss over salt.
  3. Legg til side og fres flesketerningene i samme panne. Hell over kyllingbitene. Kok ut pannen med sherry og hell dette over kjøttet.
  4. Varm opp olje på ny og ha i løk og hvitløk og fres til mykt. Tilsett sjampinjongen og la den frese med et par minutter.
  5. Ha i tomatene og la småkoke i fem minutter. Tilsett vann eller skalldyrkraft og halvparten av krabbekjøttet. Kok opp.
  6. Ha i kjøttet og la trekke i ca 40 minutter under lokk til kyllingen er mør.
  7. Tilsett resten av krabbekjøttet og la alt bli gjennomvarmt.

Dryss over finhakket persille og server eventuelt med ris.

Lyst til å lage en annen rett med krabbe? Vi byr på mange andre

De beste oppskriftene med kylling finner du her

Bli abonnent på aperitif +  og oppnå store fordeler samtidig

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Få dagens rett som nyhetsbrev

Sendt inn av Apéritif

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Påskens beste lammeoppskrifter
Guide
Påskelam oppskrifter

Påskens beste lammeoppskrifter

Her finner du oppskrifter på alt fra tradisjonell lammestek til noen mer uvanlige lammeretter. Selvsagt med drikkeforslag.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

La deg friste av påskens beste oppskrifter med appelsin
Guide

La deg friste av påskens beste oppskrifter med appelsin

Påske er skiturer, kos i hytteveggen - og appelsiner. Men appelsiner kan brukes til mye mer enn det. Her får du et knippe oppskrifter med nettopp appelsin.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

I år blir det pinot noir til påskelammet – kanskje fra grillen
+
Godbiter i pollisten

I år blir det pinot noir til påskelammet – kanskje fra grillen

Du finner den i de fleste velassorterte polutsalg. Og prisen er upåklagelig - vi snakker om mye vin for pengene.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Libanesisk rødvin stolt vinner i budsjettklassen
+
Ukens vin

Libanesisk rødvin stolt vinner i budsjettklassen

Få viner byr på like god valuta for pengene – og vekker like mye følelser som vinen fra et av verdens aller mest risikofylte områder.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Gå for en mettende salat med bulgur og egg som alle liker
Dagens rett

Gå for en mettende salat med bulgur og egg som alle liker

Det er ingen grunn til å rynke på nesen over salat til middag når den er så god som denne oppskriften. Spesielt ikke om du fyller på med litt rester av kjøtt eller fisk.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Disse boksvinene er best av de 100 beste
+
Tester

Disse boksvinene er best av de 100 beste

Når boksvinene er av så god kvalitet som disse, kan du faktisk trygt velge dette bærekraftige formatet. Valget av vin i boks handler ikke lenger med at den er lett å putte i feriebagasjen. Men det er mange feller å gå i.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her