Kyllingrull fylt med bakt paprika, blomsterkål og potet
Foto: © Miguel Merino - MSTUDIO - www.mstudio.es

Kyllingrull fylt med bakt paprika, blomsterkål og potet

Kyllingrull med blomsterkål, eller kalettes, en ganske ny kåltype i grønnsakshyllene, smaker himmelsk. Du kan selvsagt bruke grønnkål eller rosenkål.

Fremgangsmåte

Start med å koke potetene. Del paprikaene på langs i to. Bak paprikaene ved å svi dem med skinnsiden ned i tørr panne. Etter ca 15 minutter snur du dem og lar steke noen minutter til. Pakk inn i matpapir og plast og la ligge i 15 minutter. Deretter drar du av skinnet.

Tørk kyllingfiletene med salt og pepper. Bank dem flate med en kjøtthammer. Gni inn med salt og pepper. Legg en paprikahalvel og en skive cheddar på hver. Rull den sammen og surr litt bomullstråd rundt for at den skal holde seg pen under stekingen.

Varm klaret smør i en panne og stek rullene gylne på alle sider. Sett i en ildfast form i ovnen i 20 minutter ved 200 grader. Etter halvgått tid, hell på hvitvinen.

Rens og kok blomsterkålen i lettsaltet vann i 8 minutter. Stek dem sammen med potetene og litt ekstra smør i samme panne som kyllingen i noen minutter.

Ta vare på kraften etter kyllingrullene. Server den og rullene med poteter og blomsterkål.

Tips: Til kyllingrullene anbefaler oppskriften blomsterkål. En ganske ny kåltype i grønnsakshyllene. Men du kan selvsagt bruke grønnkål eller rosenkål om du ikke får tak i disse noe mer eksklusive småkålene.

Prøv en annen oppskrift på kyllingrull

Sendt inn av Kalettes

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Er grillen klargjort? Skaff deg disse vinene til sesongstart
+
Ukens vin

Er grillen klargjort? Skaff deg disse vinene til sesongstart

200 kroner hver og alle gjør en jobb overfor vårens første grilling. Samtidig som de skiller seg klart ut i sin prisklasse.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Slik lager du fiskesuppe i en fei
Dagens rett
Klar fiskesuppe med grønnsaker

Slik lager du fiskesuppe i en fei

Denne oppskriften sikrer deg et velsmakende fiskemåltid på et øyeblikk. Suprere hurtigmiddag skal du lete lenge etter.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

På jakt etter det rimeligere Burgund? Start med disse
+
Godbiter i pollisten

På jakt etter det rimeligere Burgund? Start med disse

Grégoire Hoppenots Fleurie-er lever opp til at Beaujolais er det «nye» Burgund, med en annen druesort og et annet terroir, men prisene er fortsatt og heldigvis svært moderate.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Rosevinsesongen sparkes i gang med herlige viner til supre priser
+
Ukens vin

Rosevinsesongen sparkes i gang med herlige viner til supre priser

To varianter av pinot noir, og en morsom ikke helt tørr blandingsrosé i litersflaske. Da er vi i gang.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Fylt pasta er mye enklere å lage enn du kanskje tror
Dagens rett

Fylt pasta er mye enklere å lage enn du kanskje tror

Cannelloni-rør fylles med ønsket fyll, eller kjøttsaus som her og toppes med ostesaus. Så er middagen klar.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

En pai som denne gjør kål på det du måtte ha av rester etter helgen
Dagens rett
Verdens beste eggepai

En pai som denne gjør kål på det du måtte ha av rester etter helgen

For under et tykt dekke av egg, fløte og parmesan får det meste nytt liv. Og du blir god og mett.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her