Pisk eggeplommer og melis til tykk eggedosis. Stivpisk eggehvitene. Pisk kremfløten stiv. Vend alt forsiktig sammen og smak til med sherry.
Vi tilbyr flere ukentlige nyhetsbrev. Du kan fritt velge hvilke du ønsker å få tilsendt.
Se frem til spennende nyhetsbrev i din innboks
Server sherrykrem som følge til for eksempel jordbær, bringebær, blåbær eller til fruktsalat.
Pisk eggeplommer og melis til tykk eggedosis. Stivpisk eggehvitene. Pisk kremfløten stiv. Vend alt forsiktig sammen og smak til med sherry.
Sendt inn av Apéritif
Ingen ting er så godt som hjemmelaget vaniljesaus. Så enkelt og så billig og langt bedre enn den du får kjøpt i butikken.
Det er ikke mange ingredienser du trenger for å lage en deilig vaniljesaus.
Her har du et deilig pålegg å ha på brødskiva med frisk smak av pasjonsfrukt og sitron.
Donne di Terra er en ny generasjon av kvinnelige bønder som opererer i ulike deler av det sørlige Italia. Felles har de en klar filosofi om hva som betyr noe i livet og for samfunnet.
Les hele sakenI den lille vinregionen Mamoiada, i fjellandskapet i det sentrale Sardinia, berømt for sitt karneval, lages uttrykksfulle håndverksviner av cannonau og den lokale druen granatza. Her er vin ikke bare en drikk, men selve livet.
Les hele sakenHos Al-Cantàra kombineres kunst og poesi med vinmaking og innimellom andre enn de vanlige druesortene i førersetet – og det smaker svært godt.
Les hele saken200 kroner hver og alle gjør en jobb overfor vårens første grilling. Samtidig som de skiller seg klart ut i sin prisklasse.
Les hele sakenEn oppskrift som denne pastasalaten med spekepølse er kjekk å ha på lur for alle, enten du har fridag eller dårlig tid etter jobb.
Les hele sakenDenne helgen får den guddommelige kveita følge av flotte rotgrønnsaker - som fortsatt holder godt mål. Summen er et skikkelig norsk festmåltid.
Les hele saken