Vi tilbyr flere ukentlige nyhetsbrev. Du kan fritt velge hvilke du ønsker å få tilsendt.
Se frem til spennende nyhetsbrev i din innboks
Det skal ikke mye til før du kan servere deilig rakefisk til deg og gjestene dine.
Flere deilig oppskrifter med rakefisk
Slik lager du et skikkelig rakefisklag
Her kan du søke i over 20 000 oppskrifter
Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.
Bli abonnent på Apéritifs Mat & vinklubb og oppnå store fordeler samtidig
Få dagens rett som nyhetsbrev
Sendt inn av Wangensten
Dette er Arne Brimis oppskrift på en deilig mors av laks mye deilig godt i.
Pokè bowl eller Pokèbolle er for mange den nye sushien og en stor konkurrent til fredagstacoen. Her kan hele familen trikse og mikse og lage sin egen favoritt. Raskt og lage, utrolig godt og næringsrikt.
Her kombineres tre typer laks med fyldig avokadokrem på brød som pigges opp i brødristeren. Ekstra luksus er det med lakserogn på toppen
Det er ikke mye som skal til for å forvandle denne til en «proff» rett. Likevel er den svært enkel å tilberede.
Denne retten kan du forenkle ved å kutte ut sausen hvis du har dårlig tid. Skal du bruke den i festlig lag, må du ha den med.
Deres friskhet, fruktighet og ulik grad av terroiravtrykk gjør dem til supre matviner. Og perfekte til å møte våren med.
Så lages de etter den veldig tradisjonelle oppskriften for Barolo, med lang ekstraksjonstid og ikke minst modning på store velbrukte fat.
Det er altså ikke bare det franske navnet som forteller om relasjonen.
Og ikke minst finnes den på de fleste pol – og sågar i magnumflaske som må bestilles.
Denne oppskriften er veldig rask å lage, men du belønnes med mye smak for en liten investering både i tid og penger.
Men også en rekke chardonnayer fra fjern og nær frister blant de i alt 400 testede vinene, primært hvite men også noen roséer.
Få nyeste oppskrifter og nyheter rett i din innboks.
Legg oppskrifter i din egen kokebok og legg til dine egne notater og ingredienser.
Vi vet hva som er best til lammelår, spaghetti og grillet laks.
Se våre nyeste øl-, vin- og brennevinstester.