Udon-suppe med laks
Foto: Nungning20

Udon-suppe med laks

En rask og enkel udon-suppe med herlig asiatiske smaker får du oppskriften på her

Fremgangsmåte

Kok opp kraften/buljongen med hvitløken og sitrongress og la den trekke i 5-10 minutter. Ta opp sitrongresset og hvitløken. Skjær laksefileten i terninger, ca 3x3x1 cm. Ha den i suppa og la fisken trekke i noen minutter. Kutt vårløkene fint og tilsett suppa sammen med noriflakstrimlene. La trekke noen minutter til.

Kok nudlene i en annen kasserolle etter anvisning på pakken. Kok sukkerertene/aspargestoppene i ett minutt, ha i iskaldt vann. Skjær i tynne strimler.

Fordel nudlene i tre dype romslige tallerkener. Øs suppen over nudlene og pynt med strimlete sukkererter/aspargestopper og et lett dryss med japansk seven spice som er hot, så vær derfor forsiktig.

Her finner du oppskrifter på kraft til bruk i mange retter

9 lettlagete supper å ta med på tur

Her finner du mange flere deilige supper

Her får du svært så praktiske kokketips

Her kan du søke i over 20 000 oppskrifter

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Bli abonnent på Apéritifs Mat & Vinklubb og oppnå store fordeler samtidig

Få dagens rett som nyhetsbrev

 

Sendt inn av Apéritif

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Sjekk ut siste utgave av Aperitif magasin
+

Sjekk ut siste utgave av Aperitif magasin

Utdrag fra septembermenyen: Kjøtt uten kraftfor og tilsetninger og kokkene som bidro til sommerens VM-suksess. Wachau i endring og Spanias 23. Vino de Pago.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Den klassiske drinken Black Velvet ble faktisk skapt som en sørgedrink
+
Ukens drink

Den klassiske drinken Black Velvet ble faktisk skapt som en sørgedrink

Mørkt øl fra butikk eller polet som friskes opp av vin med bobler, prosecco, cava eller champagne - det du måtte ha for hånden - fungerer også i Norge i den tiden vi er inne i nå. Og den kan lages som alkoholfri uten tap av kraft.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

At disse vinene er unike, er ingen floskel
+
Godbiter i pollisten

At disse vinene er unike, er ingen floskel

De bærer dessuten sine fantasinavn veldig godt.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Bak den svarte etiketten skjuler en søsters briljans seg
+
Ukens vin

Bak den svarte etiketten skjuler en søsters briljans seg

Joana Maçanita er søsteren til geniforklarte Antonio Maçanita og hun lager stadig lekrere vinene fra vingården i Douro.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Har du allerede begynt med kjøttfri mandag, er dette et godt alternativ
Dagens rett

Har du allerede begynt med kjøttfri mandag, er dette et godt alternativ

En lettlaget, men virkelig smaksrik gryte med paprika, tomater, ost og egg. Slik får mandagen en ekstra god avslutning.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

IPA-hylla med norsk påfyll og sider som danker ut alt annet
+
Tester

IPA-hylla med norsk påfyll og sider som danker ut alt annet

Det er noe av nyhetene for øl i basis og sider/fruktvin i basis og BU.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her