Udon-suppe med laks
Foto: Nungning20

Udon-suppe med laks

En rask og enkel udon-suppe med herlig asiatiske smaker får du oppskriften på her

Fremgangsmåte

Kok opp kraften/buljongen med hvitløken og sitrongress og la den trekke i 5-10 minutter. Ta opp sitrongresset og hvitløken. Skjær laksefileten i terninger, ca 3x3x1 cm. Ha den i suppa og la fisken trekke i noen minutter. Kutt vårløkene fint og tilsett suppa sammen med noriflakstrimlene. La trekke noen minutter til.

Kok nudlene i en annen kasserolle etter anvisning på pakken. Kok sukkerertene/aspargestoppene i ett minutt, ha i iskaldt vann. Skjær i tynne strimler.

Fordel nudlene i tre dype romslige tallerkener. Øs suppen over nudlene og pynt med strimlete sukkererter/aspargestopper og et lett dryss med japansk seven spice som er hot, så vær derfor forsiktig.

Her finner du oppskrifter på kraft til bruk i mange retter

9 lettlagete supper å ta med på tur

Her finner du mange flere deilige supper

Her får du svært så praktiske kokketips

Her kan du søke i over 20 000 oppskrifter

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Bli abonnent på Apéritifs Mat & Vinklubb og oppnå store fordeler samtidig

Få dagens rett som nyhetsbrev

 

Sendt inn av Apéritif

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Server rosé som på slottet
+
Godbiter i pollisten

Server rosé som på slottet

At denne roséen finnes på slottet*, skal ha med familiebånd å gjøre. Og garantert også fordi den smaker veldig godt.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Moralsk støtte til dyrevernere fra uventet hold
+
Ukens vin

Moralsk støtte til dyrevernere fra uventet hold

Dirk Niepoorts tanker går lenger enn til sine vinmarker.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Poulsard/ploussard er den perfekte sommerrødvin
+
Godbiter i pollisten

Poulsard/ploussard er den perfekte sommerrødvin

Denne har det lille ekstra som viser at denne druen er langt mer enn en lettere lys rødvin med moderat alkohol.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Fra denne kultprodusenten får du tre ulike viner til like super pris
+
Ukens vin

Fra denne kultprodusenten får du tre ulike viner til like super pris

Både hvit, rosa og rød Saumur er favoritter akkurat nå.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Denne ovnsretten med fennikel faller garantert i smak
Dagens rett

Denne ovnsretten med fennikel faller garantert i smak

Hemmeligheten ligger selvsagt i ferske råvarer, delikat fennikel i dette tilfellet. Retten kan serveres som den er eller følge dampet fisk, røykt makrell eller spekemat.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Om Kapp Verde gjør det bra i sin fotball-VM-debut, er det grogue det feires med
+

Om Kapp Verde gjør det bra i sin fotball-VM-debut, er det grogue det feires med

Grogue er Kapp Verdes nasjonaldrikk, en karaktersterk og «annerledes» rom som kan drikkes bar eller i cocktails og i punsjer. Eller for å feire eventuelle seire i årets fotball-VM, som er det første i historien for øyriket.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her