Cappelletti med tomater og fløte (Cappelletti con Pomodoro e Panna)

Fremgangsmåte

Ha passata og vin i en mellomstor kjele og rør om. Kok opp på middels varme, ha i matfløten og rør til blandingen er jevn og bobler. Skru ned varmen og la det småkoke.

Kok pastaen så den er al dente, 5-7 minutter etter anvisningen på pakken. I mellomtiden strimler du nesten alle basilikumbladene, og setter dem til side sammen med de hele bladene.

La pastaen renne godt av seg, ha den tilbake i kjelen og bland i den revne parmesanen. Smak til sausen, hell den over pastaen og bland godt. Serveres straks, pyntet med strimlede og hele basilikumblader.

Tomater, fløte og frisk basilikum er en svært vellykket kombinasjon. Dette er en enkel og rask oppskrift, og de små, ostefylte pastahattene med saus er en mettende vegetarrett som passer til kvelds.

Vil du ha et lettere måltid kan du bruke sausen til vanlig pasta uten fyll. Kort pasta som penne, farfalle eller conchiglie er best.

Her kan du søke i over 20 000 oppskrifter

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Bli abonnent på Apéritifs Mat & vinklubb og oppnå store fordeler samtidig

Få dagens rett som nyhetsbrev

Sendt inn av Apéritif

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Norgesfavoritten Weinert utvider stadig
+
Ukens vin

Norgesfavoritten Weinert utvider stadig

Med både chardonnay, chenin blanc og rosévin i porteføljen samt pinot noir fra Patagonia, har mye skjedd samtidig som Weinert er trofast mot konseptet.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Se alt det gode du kan lage med blomkål
Guide

Se alt det gode du kan lage med blomkål

Her får du 10 lettlagde oppskrifter hvor denne fantastiske råvaren er i høysetet.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Hekta på Antikken? Fyll glassene med disse vinene
+
Godbiter i pollisten

Hekta på Antikken? Fyll glassene med disse vinene

Gresk vin er i vinden og noen er mer klassiske enn andre. Disse er dessuten knallgode kjøp.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Sjelden og rimelig rødvin som skapt for sommervarme
+
Ukens vin

Sjelden og rimelig rødvin som skapt for sommervarme

Den er saftig og leskende med moderat alkohol og et bredt bruksområde. På 60+ pol.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Pimp en grillkylling fra butikken med sommerlig frukt
Dagens rett

Pimp en grillkylling fra butikken med sommerlig frukt

Mens vi venter på den norske fruktsesongen, bruker vi mango og nektariner som det bugner av i butikkene om dagen - og noen søte norske småtomater.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Focaccia Pugliese gir deg alt det du liker best i en munnfull
Dagens rett

Focaccia Pugliese gir deg alt det du liker best i en munnfull

Og det helt uten å gå veien om proteiner fra fisk eller kjøtt. Focaccia stekt som en tykk pizza og med poteter i deigen gir god metthetsfølelse og et smil om munnen.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her