Carpaccio av uer
Foto: EFF

Carpaccio av uer

Fremgangsmåte

  1. Pisk olivenolje og sitronsaft. Rør inn urtene, sitronskallet, honning/sukker og tabasco. Smak til med salt og pepper.
  2. Uer er en fast og fin fisk som er lett å skjære i tynne skiver. Dessuten har den et tykt skinn. Derfor behøver du ikke fjerne det før du skjærer fiskekjøttet i tynne skiver.
  3. Fordel skivene utover fire tallerkener. Drypp over marinade.
  4. Dressing:
  5. Rekene renses (pass på å få med noe av rognen) og grovkuttes.Rør inn finhakket ansjosfilet, reker og løk i crème fraîche'en. Smak til med sitronsaft, salt og pepper.
  6. Legg en håndfull salatblader vendt i olje og salt og tomatstrimler i midten av tallerkenen med uerskivene. Legg dressingen i topper rundt salaten. Pynt med friske urter.

Mange flere Carpaccioretter finner du her

Bli abonnent på aperitif +  og oppnå store fordeler samtidig som rabatter på alle våre kurs

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Få dagens rett som nyhetsbrev

Sendt inn av Apéritif

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
By på nydelig fiskesuppe med sesongens beste råvare
Dagens rett

By på nydelig fiskesuppe med sesongens beste råvare

Nå er skrei å få tak i overalt. Og med denne oppskriften på fiskesuppe med skrei og små grønnsaker, blir det fest på tallerkenen.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Det er ikke bare trøndere som liker sodd - bli overbevist du også
Dagens rett

Det er ikke bare trøndere som liker sodd - bli overbevist du også

Ingenting er som en rykende varm sodd til middag en kald vinterdag. Prøv denne oppskriften på trøndersodd fra Nord-Trøndelag.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Denne vinen og druesorten slutter aldri å fascinere
+
Godbiter i pollisten

Denne vinen og druesorten slutter aldri å fascinere

Hvordan det er mulig å lage en rødvin med så mye karakter og eleganse og likevel bare 11,5 prosent alkohol. Og så finnes den på de fleste større pol.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

For 200 kroner får du en virkelig herlig rødvin
+
Ukens vin

For 200 kroner får du en virkelig herlig rødvin

Den finnes dessuten i de fleste polhyller og er perfekt å ta med seg på vinterferien – også om den tilbringes hjemme.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

7 superlekre viner fra Piemonte til 4-retters på Kullt
Matkurs og vinkurs
Winedinner 26. mars i Oslo

7 superlekre viner fra Piemonte til 4-retters på Kullt

Den 26. mars tar den historiske vinprodusenten, Vietti, turen til Kullt for å gi deg en kveld du sent vil glemme.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Djevelsk god varm sjokolade- og romdrink
Ukens drink

Djevelsk god varm sjokolade- og romdrink

Jag vinteren på dør - eller gled deg over den med denne varme og krydrete drinken med smak av rom og sjokolade.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her