Lasagne med pesto og brokkoli
Barilla

Lasagne med pesto og brokkoli

Pastaplatene har nok en lengre historie enn de fleste er klare over. Her får du en oppskrift med lasagne med pesto og brokkoli.

Fremgangsmåte

Fres hvitløken til den er gyllenbrun i fargen. Tillsett tomater, salt og pepper og la det småputre i ca 10-15 minutter.

Skrell zucchini og del i lengderetning i centimetertykke skiver. Skjær brokkolien i mindre biter og kok i 2-3 minuter. Bland pesto, ricottaost og yoghurt.

Smør en ildfast form. Dekk bunnen med et tynt lag tomatsaus, og legg deretter et lag med pastaplater. Dekk pastaplatene med halve pestoblandingen og legg så et lag brokkoli og zucchini. Dekk med et lag tomatsaus og deretter lasagneplater.

Legg på resten av pestoblandingen og dekk med brokkoli og zucchini samt et lag lasagneplater. Dekk lasagnen med resten av tomatsausen og den revne osten. Legg gjerne noen små biter brokkoli som dekorasjon. Gratiner i midten av ovnen på 250 grader i 20 minutter. Dekk lasagnen med aluminiumsfolie de siste minuttene hvis den står i fare for å bli brent. La lasagnen hvile i 5-10 minutter før du serverer. Server gjerne med en frisk grønn salat.

Lasagne er en klassisk rett fra Italia. Gjennom å variere innholdet i lasagnen kan du forandre denne i det uendelige. Lasagne med pesto kombinerer to italienske smaksopplevelser. I oppskriften bruker vi brokkoli og zucchini, men det går også an å bruke aubergine eller paprika.

Her får du svært så praktiske kokketips

Her kan du søke i over 20 000 oppskrifter

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Bli abonnent på Apéritifs Mat & vinklubb og oppnå store fordeler samtidig

Få dagens rett som nyhetsbrev

Kilde Barilla

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Denne vrien på margarita passer høsten
+
Ukens drink

Denne vrien på margarita passer høsten

Større dybde i både sitrussmaken og i tequilaen gir en karakter på margaritaen som gjør den høstklar.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Agavebrennevin er mer enn mezcal og tequila
+

Agavebrennevin er mer enn mezcal og tequila

På Tlecān i Mexico by tar både atmosfæren og drinkene som serveres deg, med tilbake til tiden før spanjolenes erobring. Og bak står sjefsbartender Eli Martínez Bello som ved hjelp av ulike typer agavebrennevin lager unike drinker.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Oldtidsinspirerte viner som er hypertrendy
+
Godbiter i pollisten

Oldtidsinspirerte viner som er hypertrendy

Vi snakker om Palestinas eldste vinprodusent som fortsatt lager vin, og av druesorter du garantert aldri har hørt om.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Herlig billig rødvin for flere enn katteelskere
+
Ukens vin

Herlig billig rødvin for flere enn katteelskere

«Kattevin» behøver altså ikke komme fra en boks (som til info er en av bestselgerne i trelitersformatet), og denne holder et høyere kvalitetsnivå enn de fleste boksviner.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

En saftig biff er det alltid plass til, og sausen kommer rett fra kjøleskapet denne gangen
Dagens rett

En saftig biff er det alltid plass til, og sausen kommer rett fra kjøleskapet denne gangen

Rødvinsmør er genialt på en saftig biff - i hvert fall når sulten gnager og grillen allerede er varm. Dessuten kan du lage opp til flere måltider når du først er i gang.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Epler servert som terte er noe helt eget
Ukens kake

Epler servert som terte er noe helt eget

En enkel, men like fullt smakfull terte som du kan lage i flere etapper. Følg oppskriften og du blir overbevist.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her