Pølser med ratatouille
Aperitif

Pølser med ratatouille

Med denne kombinasjonen møtes pølseelskeren og veggisen i full enighet. Bare husk på å lage nok ratatouille.

Fremgangsmåte

Skjær et kryss i toppen på tomatene og dypp dem i kokende vann. Trekk av skinnet, del i båter, ta evt. ut frøene. Bruker du hele hermetiske tomater, skjærer du dem opp og tar vare på kraften. 

Rens og del løken i båter, paprika og squash i litt store biter. Finhakk hvitløken.

Ha olje i en kjele eller stekepanne med høye kanter og tilsett hvitløken. La den surre litt før du tilsetter løken. Surr videre til den er myk og tilsett resten av grønnsakene (og evt tomatkraften). Rør forsiktig av og til mens retten småputrer i ca. 15 minutter.

Stek pølsene i middels varm stekepanne uten fett om du bruker grove pølser.

Smak ratatouillen til med urtekrydder, salt og pepper. Server med pølser, bagetter eller godt brød.

Tips:
Husk å lage stor porsjon, for ratatouille smaker godt som restemiddag - gratinert med ost på toppen. 

Sendt inn av Aperitif

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Sikre deg feriens beste middag: Langtidsstekt reinsdyrskank med honningglasert rosenkål og sjysaus
Dagens rett

Sikre deg feriens beste middag: Langtidsstekt reinsdyrskank med honningglasert rosenkål og sjysaus

Denne oppskriften gir ekstra mye dybde i smaken fra reinsdyrskanken, og er et godt alternativ til lammesteik.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Årets første «utevin» er på et pol nær deg
+
Ukens vin

Årets første «utevin» er på et pol nær deg

Med svært moderat alkohol er det svakt påskegul perlende vin du skal gå for. Og du får veldig mye vin for pengene.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

I år blir det pinot noir til påskelammet – kanskje fra grillen
+
Godbiter i pollisten

I år blir det pinot noir til påskelammet – kanskje fra grillen

Du finner den i de fleste velassorterte polutsalg. Og prisen er upåklagelig - vi snakker om mye vin for pengene.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Libanesisk rødvin stolt vinner i budsjettklassen
+
Ukens vin

Libanesisk rødvin stolt vinner i budsjettklassen

Få viner byr på like god valuta for pengene – og vekker like mye følelser som vinen fra et av verdens aller mest risikofylte områder.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

By på en skikkelig påskefrokost
Guide
Oppskrifter til frokosten

By på en skikkelig påskefrokost

Å tilbringe halve dagen ved frokostbordet er noe vi bør gjøre oftere, og i hvert fall i løpet av påsken.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Påskens beste lammeoppskrifter
Guide
Påskelam oppskrifter

Påskens beste lammeoppskrifter

Her finner du oppskrifter på alt fra tradisjonell lammestek til noen mer uvanlige lammeretter. Selvsagt med drikkeforslag.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her