Reker med agurk og limemajones
Aperitif

Reker med agurk og limemajones

Selvfølgelig kan du spise smørbrød til middag når det gir så mye smak og metthetsfølelse som disse. Kanskje lager du to til hver.

Fremgangsmåte

  1. Lag majonesen slik:
    Slå sammen eggene og tilsett eddik og sennep under omrøring. Tilsett oljen sakte og ved stadig omrøring. Juster tykkelsen med vann og smak til med saften fra limen du bruker i sandwichen, salt og pepper.
  2. Tips: For ekstra trøkk tilsetter du litt sriracha i majonesen. 
  3. Lag sandwich:
    Rens agurken og skjær den i 4 på lang. Del den deretter i bittesmå terninger. Bland mesteparten av rekene, agurkterningene og revet skall av 1 lime i majonesen. Smør litt smør (kan dropps) på brødskivene og fordel rekeblandingen på halvparten av skivene. Pynt med reker, frisk koriander og legg den andre brødskiven over.

TipsFår du ikke tak i ferske reker, kan du fint bruke fryste eller fra lake. 

Se våre andre oppskrifter på smørbrød til middag

Bli abonnent på aperitif +  og oppnå store fordeler samtidig

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Få dagens rett som nyhetsbrev

Sendt inn av Aperitif

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Disse festkakene kan alle klare til 17. mai
Guide
Oppskrifter på festkaker

Disse festkakene kan alle klare til 17. mai

Hvem har sagt at de festkaker må være kompliserte? Her er en rekke enkle oppskrifter fra Kvæfjordkake og Pavlova til kransekake og kringle, som kommer til å gjøre den store festen enda større.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Denne kaken skal du lage til 17. mai
Ukens kake

Denne kaken skal du lage til 17. mai

Marsipan, fromasjfyll, krem og en hel bærkurv gjør susen på festbordet. Her er oppskriften.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

La de franske boblene få en pause på maifesten
+
Godbiter i pollisten

La de franske boblene få en pause på maifesten

Italienske bobler (men ikke prosecco) er virkelig i støtet, med Franciacorta på topp, og det til konkurransedyktige priser.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Disse vinene er fortsatt røverkjøp
+
Ukens vin

Disse vinene er fortsatt røverkjøp

Dão er en viktig kilde til svært gunstig prisede viner som også holder høy kvalitet. Disse er helt i teten.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Skal du fyre opp grillen i dag, lager du enkelt denne retten. Den slår nemlig aldri feil
Dagens rett

Skal du fyre opp grillen i dag, lager du enkelt denne retten. Den slår nemlig aldri feil

I dag frister vi deg med en lettvint oppskrift på grillmat. En rett alle kan lage og ikke minst liker.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Årets 17. mai-bobler er ekstra lekre
+
Godbiter i pollisten

Årets 17. mai-bobler er ekstra lekre

De kan bli også dine favoritter. Fantastisk champagnevaluta, den vakreste etiketten, på et pol nær deg.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her