Saltimbocca betyr "salto i munnen" - og det en god beskrivelse for denne kyllingretten.
Du kan legge alle oppskriftene inn i din personlige kokebok og også lage dine egne
Saltimbocca betyr "salto i munnen" - og det en god beskrivelse for denne kyllingretten.
I kålruletter med kylling og ris kan du bruke enten hodekål, sommerkål eller kinakål.
Noen ganger er det utrolig enkelt å velge sunn middag. I løpet av 20 minutter er denne middelhavskyllingen med pasta klar til servering.
Grillfesten er bare en liten anstrengelse unna. Det gjelder selv om du bruker rå kyllinglår, for de lager seg selv på grillen sammen med båtpotetene.
Kylling, asparges, grønne erter og nypotet er selve smaken av sommer. Med en Middelhavsinpirert smakstilsetning blir stemningen enda større.
Kylling og ramsløk er nydelig sammen med og blir enda bedre med denne dipen.
Denne kyllingretten er veledig lett å lage. Husk at smaken henger sammen med kvaliteten på råvarene.
Den indiske spesialiteten Tandoori-kylling kan enkelt lages i stekeovnen eller på grillen. Følg oppskriften og du får en herlig rett.
Når du ikke har tid å lage "ekte" lasagne, er denne lettvinte og populære løsningen perfekt.
En spansk kylling-klassiker som er lett å lykkes med og som kan bli en ny favoritt.
Når kyllingfilet i strimler får marinere før steking, blir den ekstra saftig og god, som i denne greskinspirerte settingen.
Flautas de pollo oversettes med kyllingfløyter og peker på formen når de er rullet sammen og fritert.
Å blande råvarer fra hav og land er slett ikke uvanlig. I tillegg smaker det veldig godt. Prøv denne gryteretten med kylling og krabbe.
Satay kommer fra Indonesia, her har vi laget satayspyd med kylling som er marinert med en herlig peanøttsaus. Den beste smaken får du når du griller dem på en kullgrill!. Kan også stekes.
Enklere enn dette blir grillkyllingen knapt. Med mangochutney er den gode smaken beholdt.
Når du legger urter inn under skinnet på kyllingen, i stedet for å stuffe den på vanlig måte, altså i magen, blir den ekstremt mye saftigere og mer smaksrik
I Hellas heter retten Kotopitta eller Kotopita. Der lages den fra bunnen av med kylling delt i biter, men du kan klare deg med ferdig kylling og -kraft fra butikken.