Biffsandwich med sitron- og timiandressing
Foto: Matprat/Studio Dreyer-Hensley

Biffsandwich med sitron- og timiandressing

Her får du gode tips til hvordan du enkelt løfter biffen opp til nye høyder på en måte som alle får til. Prøv biffsandwich med sitron- og timiandressing

Fremgangsmåte

Ta ut kjøttet av kjøleskapet og la det få romtemperatur før du steker det.

Stek skiver av landbrød i en panne med litt olje til de får en sprø overflate, bruk eventuelt en brødrister.

Italiensk sitron- og timiandressing:
Bland sammen ricotta, finhakket timian, sitronsaft og grovmalt pepper til en tykk dressing. 
 
Biffen:
Salte og pepre biffene. Varm en tykkbunnet stekepanne og ha i olje.

Brun kjøttet over høy varme til kjøttsaften pipler ut på oversiden, ca. 2-3 minutter.

Snu biffen og stek videre til det pipler på den andre siden. Biffen er nå medium stekt.

Ha cherrytomatene i pannen sammen med kjøttet de siste 1-2 minuttene.

Smør dressing på landbrødet, legg på salat, og anrett med biff, stekte cherrytomater og rødløk.

Flere retter med biff finner du her

Tips: Tilsett gjerne en kvist frisk timian, et stort fedd hvitløk knust med kniven og 1 ss smør i det du snur biffene for å steke på den andre siden. Øs smør og krydderblandingen over biffene de siste minuttene for ekstra god smak.  

La gjerne biffene hvile noen minutter på skjærefjøla før du legger dem opp på smørbrødet. Da setter saftene seg i kjøttet og biffen blir ekstra saftig.

Lær alt du trenger op vite om biff her

Her kan du søke i over 20 000 oppskrifter

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Bli abonnent på Apéritifs Mat- og vinklubb og oppnå store fordeler samtidig

Få dagens rett som nyhetsbrev

 

Sendt inn av Matprat.no

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Miks et sammensurium av en drink - at den smaker godt, er en underdrivelse
Ukens drink

Miks et sammensurium av en drink - at den smaker godt, er en underdrivelse

En frisk og lekker drink med et heller uvanlig navn skal sette deg i skikkelig vårstemning denne helgen. La vær være vær og kos deg så godt du kan.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Spesialpol: Som ventet får riesling konkurranse fra både chardonnay og pinot noir når Tyskland er tema
+
Tester

Spesialpol: Som ventet får riesling konkurranse fra både chardonnay og pinot noir når Tyskland er tema

Så selv om det er en god håndfull friske og konsentrerte 2024-rieslinger som er verd å sjekke ut, utfordres de både innen- og utenfra.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Den kuleste roséen er like kul i år
+
Godbiter i pollisten

Den kuleste roséen er like kul i år

Den er i tillegg et veldig godt kjøp, kommer i svært små kvanta og blir raskt utsolgt, så handle raskt. Eller velg den røde utgaven. Så er du klar for piknik.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Disse to tyske vinene gir usannsynlig god valuta
+
Ukens vin

Disse to tyske vinene gir usannsynlig god valuta

De inneholder nemlig vin som er ment for en helt annen prisklasse.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Det kjappeste du kan lage på grillen
Dagens rett
Cheeseburger og bbq-saus med hemmlig ingrediens

Det kjappeste du kan lage på grillen

Med en cheeseburger med hjemmelaget barbecuesaus og kanskje sågar hjemmebakte burgerbrød er du garantert stor suksess.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Kvinner med bein i nesa og i jorda
+

Kvinner med bein i nesa og i jorda

Donne di Terra er en ny generasjon av kvinnelige bønder som opererer i ulike deler av det sørlige Italia. Felles har de en klar filosofi om hva som betyr noe i livet og for samfunnet.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her