Bland alle ingrediensene, bortsett fra mel og bakepulver, veldig godt. Tilsett mel og bakepulveret til du får en halvfast deig. Den skal sitte på skjeen. Smak til med salt og pepper.
Varm olje i en stekepanne og form burgere som du steker til de er sprø. Legg over på kjøkkenpapir.
Server med yoghurt gjerne smakt til med hvitløk og mynte, rømme eller Snøfrisk.
Denne oppskriften ser kanskje komplisert ut, men er egentlig ganske så enkel. Lager du den klassiske tigermelken kvelden før, har du i tillegg en meget sofistikert middag på under 15 minutter.
Bruschetta med parmaskinke, gorgonzola og soltørkede tomater er ikke bare en rask, men også veldig god middagsløsning. Og som kan tilpasses etter hva du har i kjøleskapet.
Ethvert feriekjøleskap har plass til en boks med hvitvin - og mange hvitvinsbokser inneholder virkelig seriøs vin. Noen er sågar bedre enn de fleste sammenlignbare flaskeutgaver.