Kald agurkssalat med kylling og spinat
Foto: Istock

Kald agurkssalat med kylling og spinat

Fremgangsmåte

Skrell agurken. Skjær skrellet i fine terninger. Skjær agurken i tynne skiver. Dryss med salt og la dryppe av i ca. 30 minutter i en sikt. Anrett agurkskivene på 6 tallerkener. Kvern hvit pepper over. Hakk soltørkede tomater, kapers og det hvite fra vårløken fint. Skjær osten i fine terninger. Hakk løktoppen meget fint. Del avokadoen, ta kjøttet ut og skjær det i terninger.

Pisk olivenolje, sennep, eddik og hvitløk sammen til en god dressing. Smak til med muskatnøtt, salt og pepper. Vend spinaten i dressingen med kylling, avokado, halvdelen av den hakkede vårløken (og -topp) og agurkskrell etter lyst. Fordel lag i lag med sprø bacon, midt på tallerkener. Dryss agurkskrell omkring. Rør majones sammen med tomat og kapers. Smak til med sitronsaft. Rør resten av den hakkede vårløken i. Fordel på agurkskivene, rundt kyllingsalaten.

Her får du svært så praktiske kokketips

Her kan du søke i over 20 000 oppskrifter

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Bli abonnent på Apéritifs Mat & vinklubb og oppnå store fordeler samtidig

Få dagens rett som nyhetsbrev

Sendt inn av Aperitif

Drikke som passer til denne oppskriften

  • Frankrike
    Frankrike
    Volum: 0.75 l Pris: 145.90 kr Bestillingsutvalget
    79 POENG
Forsiden akkurat nå
Du kan fint se mot Libanon for eleganse i rødvinen
+
Godbiter i pollisten

Du kan fint se mot Libanon for eleganse i rødvinen

For det får du her i rikt monn, og så er den da også signert en av de aller beste.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

I basis er det en liten håndfull nye viner - med og uten - som er verd din oppmerksomhet
+
Tester

I basis er det en liten håndfull nye viner - med og uten - som er verd din oppmerksomhet

Du behøver derfor ikke å gå bomtur til nærmeste pol om det er nyheter du er opptatt av.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Et av de aller beste kjøpene i basis
+
Godbiter i pollisten

Et av de aller beste kjøpene i basis

I ny årgang er denne Rioja-en helt i tet, og så er den å finne i basisutvalgets 60+ polutsalg. Fra samme produsent kommer også noen hvite godbiter.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Gjør et kupp med denne Nahe-rieslingen
+
Ukens vin

Gjør et kupp med denne Nahe-rieslingen

Den er nemlig laget av en av de aller beste. Og så er det satt ned til bare 250 kroner.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Nordmenn vil ha mer fransk vin

Mens gamle rødvinstravere faller som steiner i statistikken er det særlig tørr fransk hvitvin og vin med bobler som sørger for at salget på polet ikke faller mer enn 2,2 prosent.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Knallbillige viner uten kompromisser
+
Ukens vin

Knallbillige viner uten kompromisser

I januar skal det være lett og lyst. Disse vinene topper på alle områder – og er i tillegg knallbillige - uten å kompromisse med smaken.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her