Kamskjell med grønn ertesuppe og asparges
Godfisk.no

Kamskjell med grønn ertesuppe og asparges

Med kamskjell servert med grønn ertesuppe og asparges har du oppskriften på et gourmetmåltid som imponerer.

Fremgangsmåte

  1. Bruker du ferske kamskjell starter du med å åpne og rense skjellene. Fryste kamskjell legger du i en bolle, lar dem tine i kjøleskap og renne av seg på tørkepapir.
  2. Tørk kamskjellene godt, og dryss over salt og pepper.
  3. Varm opp en stekepanne og stek kamskjellene på middels varme i rapsolje, i ca. 2 minutter på hver side. Legg dem på en tallerken.
  4. Skjær asparges i 6 like store deler og stek dem i stekepannen i 3-4 minutter uten at den vaskes først. 
  5. Ertesuppe:
    Finhakk gressløk.
  6. Kok opp helmelk og smør, ha i erter og la det koke i 5-7 minutter.
  7. Tilsett gressløk og kjør det glatt med stavmikser eller i blender.
  8. Smak til med salt og pepper.
  9. Server ertesuppen i varme tallerkener, og ha i kamskjell og asparges. Drypp gjerne litt olivenolje over suppen.

Her er mange oppskrifter med kamskjell som du må prøve

Bli abonnent på aperitif +  og oppnå store fordeler samtidig

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Få dagens rett som nyhetsbrev

Sendt inn av Godfisk.no

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Britisk chablis-boks-utfordrer
+
Ukens vin

Britisk chablis-boks-utfordrer

Den første engelske bib-en på polet, er en friskus og som med fordel kan erstatte chablis i dette formatet.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Georgia er Europas annerledes vinland
+

Georgia er Europas annerledes vinland

Georgia har sin egen språkfamilie, sitt eget kjøkken, sitt eget kirkesamfunn, sin egen polyfoniske sangtradisjon, og, ikke minst, en helt unik vinkultur. Kanskje det er derfor nordmenn trykker vinene til brystet.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Den kuleste roséen er like kul i år
+
Godbiter i pollisten

Den kuleste roséen er like kul i år

Den er i tillegg et veldig godt kjøp, kommer i svært små kvanta og blir raskt utsolgt, så handle raskt. Eller velg den røde utgaven. Så er du klar for piknik.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Disse to tyske vinene gir usannsynlig god valuta
+
Ukens vin

Disse to tyske vinene gir usannsynlig god valuta

De inneholder nemlig vin som er ment for en helt annen prisklasse.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Denne vrien på sei har du neppe prøvd før
Dagens rett

Denne vrien på sei har du neppe prøvd før

Seien marieneres i lime mens du lager salsaen. Middagen er øyeblikkelig klar.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Kamskjell og asparges  i soyavinaigrette er fastfood av beste sort
Dagens rett
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her