Lamme-wok med Black Bean-saus
Apéritif

Lamme-wok med Black Bean-saus

Du kan selvsagt bruke annen type kjøtt. Den virkelige smaksforsterkeren her er den svarte bønne-sausen.

Fremgangsmåte

Skjær kjøttet i tynne strimler, og stek det hurtig i olje på god varme. Ta kjøttet ut av pannen og hold varmt.

Tips:
Om du bruker ferdigstekt kjøtt/rester, skal det bare varmes raskt. 

Del opp brokkolien i biter, grovhakk løken og bruk ostehøvelen på gulroten. Fres grønnsakene raskt i olje. Ha kjøttet tilbake i pannen og tilsett de avrente bønnene samt sausen. Vend blandingen forsiktig et par ganger slik at alt blir gjennomvarmt, og server med nudler.

Tips:
De svarte bønnene kan erstattes med andre bønner eller droppes.

Se alt det andre du kan lage med denne sausen

Lyst på en annen rett med lam så se her

Her kan du søke i over 20 000 oppskrifter

Her får du svært så praktiske kokketips

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Bli abonnent på Apéritifs Mat & vinklubb og oppnå store fordeler samtidig

Få dagens rett som nyhetsbrev

Sendt inn av Apéritif

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Djevelsk god varm sjokolade- og romdrink
Ukens drink

Djevelsk god varm sjokolade- og romdrink

Jag vinteren på dør - eller gled deg over den med denne varme og krydrete drinken med smak av rom og sjokolade.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Slik lager du klassikeren Kvikklunsjkake
Ukens kake

Slik lager du klassikeren Kvikklunsjkake

Men den lages altså helt uten Kvikklunsj.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Denne vinen og druesorten slutter aldri å fascinere
+
Godbiter i pollisten

Denne vinen og druesorten slutter aldri å fascinere

Hvordan det er mulig å lage en rødvin med så mye karakter og eleganse og likevel bare 11,5 prosent alkohol. Og så finnes den på de fleste større pol.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

For 200 kroner får du en virkelig herlig rødvin
+
Ukens vin

For 200 kroner får du en virkelig herlig rødvin

Den finnes dessuten i de fleste polhyller og er perfekt å ta med seg på vinterferien – også om den tilbringes hjemme.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

7 superlekre viner fra Piemonte til 4-retters på Kullt
Matkurs og vinkurs
Winedinner 26. mars i Oslo

7 superlekre viner fra Piemonte til 4-retters på Kullt

Den 26. mars tar den historiske vinprodusenten, Vietti, turen til Kullt for å gi deg en kveld du sent vil glemme.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Slik lager du ekte bolognesesaus som i Bologna
Guide
Spagetti bolognese oppskrift 

Slik lager du ekte bolognesesaus som i Bologna

Lag en solid porsjon bolognesesaus på ekte Bologna-maner så har du til flere raske måltider den nærmeste tiden. Her er oppskriften og vinforslag.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her