Lasagne med pesto og brokkoli
Barilla

Lasagne med pesto og brokkoli

Pastaplatene har nok en lengre historie enn de fleste er klare over. Her får du en oppskrift med lasagne med pesto og brokkoli.

Fremgangsmåte

Fres hvitløken til den er gyllenbrun i fargen. Tillsett tomater, salt og pepper og la det småputre i ca 10-15 minutter.

Skrell zucchini og del i lengderetning i centimetertykke skiver. Skjær brokkolien i mindre biter og kok i 2-3 minuter. Bland pesto, ricottaost og yoghurt.

Smør en ildfast form. Dekk bunnen med et tynt lag tomatsaus, og legg deretter et lag med pastaplater. Dekk pastaplatene med halve pestoblandingen og legg så et lag brokkoli og zucchini. Dekk med et lag tomatsaus og deretter lasagneplater.

Legg på resten av pestoblandingen og dekk med brokkoli og zucchini samt et lag lasagneplater. Dekk lasagnen med resten av tomatsausen og den revne osten. Legg gjerne noen små biter brokkoli som dekorasjon. Gratiner i midten av ovnen på 250 grader i 20 minutter. Dekk lasagnen med aluminiumsfolie de siste minuttene hvis den står i fare for å bli brent. La lasagnen hvile i 5-10 minutter før du serverer. Server gjerne med en frisk grønn salat.

Lasagne er en klassisk rett fra Italia. Gjennom å variere innholdet i lasagnen kan du forandre denne i det uendelige. Lasagne med pesto kombinerer to italienske smaksopplevelser. I oppskriften bruker vi brokkoli og zucchini, men det går også an å bruke aubergine eller paprika.

Her får du svært så praktiske kokketips

Her kan du søke i over 20 000 oppskrifter

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Bli abonnent på Apéritifs Mat & vinklubb og oppnå store fordeler samtidig

Få dagens rett som nyhetsbrev

Sendt inn av Barilla

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Det er god grunn til at mangosorbet er manges favoritt
Ukens kake

Det er god grunn til at mangosorbet er manges favoritt

Mangosorbet er også et populært alternativ til dessert på varme sommerdager. Her er oppskriften.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Sjeldent og velkomment besøk i basisutvalget
+
Godbiter i pollisten

Sjeldent og velkomment besøk i basisutvalget

Kitzeck-Sausal er et område få har hørt om, men som du ikke glemmer når du først har vært der.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Server rosé som på slottet
+
Godbiter i pollisten

Server rosé som på slottet

At denne roséen finnes på slottet*, skal ha med familiebånd å gjøre. Og garantert også fordi den smaker veldig godt.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Moralsk støtte til dyrevernere fra uventet hold
+
Ukens vin

Moralsk støtte til dyrevernere fra uventet hold

Dirk Niepoorts tanker går lenger enn til sine vinmarker.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Har du gammelt brød, har du verdens raskeste middag
Dagens rett

Har du gammelt brød, har du verdens raskeste middag

Bruschetta med parmaskinke, gorgonzola og soltørkede tomater er ikke bare en rask, men også veldig god middagsløsning. Og som kan tilpasses etter hva du har i kjøleskapet.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Unike Andes-nære viner
+
Ukens vin

Unike Andes-nære viner

Det finnes høyereliggende vinmarker i Argentina enn hvor disse kommer fra, men veldig få som er så nær og så påvirket av Andes-fjellene.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her