Lasagne med pesto og brokkoli
Barilla

Lasagne med pesto og brokkoli

Pastaplatene har nok en lengre historie enn de fleste er klare over. Her får du en oppskrift med lasagne med pesto og brokkoli.

Fremgangsmåte

Fres hvitløken til den er gyllenbrun i fargen. Tillsett tomater, salt og pepper og la det småputre i ca 10-15 minutter.

Skrell zucchini og del i lengderetning i centimetertykke skiver. Skjær brokkolien i mindre biter og kok i 2-3 minuter. Bland pesto, ricottaost og yoghurt.

Smør en ildfast form. Dekk bunnen med et tynt lag tomatsaus, og legg deretter et lag med pastaplater. Dekk pastaplatene med halve pestoblandingen og legg så et lag brokkoli og zucchini. Dekk med et lag tomatsaus og deretter lasagneplater.

Legg på resten av pestoblandingen og dekk med brokkoli og zucchini samt et lag lasagneplater. Dekk lasagnen med resten av tomatsausen og den revne osten. Legg gjerne noen små biter brokkoli som dekorasjon. Gratiner i midten av ovnen på 250 grader i 20 minutter. Dekk lasagnen med aluminiumsfolie de siste minuttene hvis den står i fare for å bli brent. La lasagnen hvile i 5-10 minutter før du serverer. Server gjerne med en frisk grønn salat.

Lasagne er en klassisk rett fra Italia. Gjennom å variere innholdet i lasagnen kan du forandre denne i det uendelige. Lasagne med pesto kombinerer to italienske smaksopplevelser. I oppskriften bruker vi brokkoli og zucchini, men det går også an å bruke aubergine eller paprika.

Her får du svært så praktiske kokketips

Her kan du søke i over 20 000 oppskrifter

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Bli abonnent på Apéritifs Mat & vinklubb og oppnå store fordeler samtidig

Få dagens rett som nyhetsbrev

Sendt inn av Barilla

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Britisk chablis-boks-utfordrer
+
Ukens vin

Britisk chablis-boks-utfordrer

Den første engelske bib-en på polet, er en friskus og som med fordel kan erstatte chablis i dette formatet.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Georgia er Europas annerledes vinland
+

Georgia er Europas annerledes vinland

Georgia har sin egen språkfamilie, sitt eget kjøkken, sitt eget kirkesamfunn, sin egen polyfoniske sangtradisjon, og, ikke minst, en helt unik vinkultur. Kanskje det er derfor nordmenn trykker vinene til brystet.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Den kuleste roséen er like kul i år
+
Godbiter i pollisten

Den kuleste roséen er like kul i år

Den er i tillegg et veldig godt kjøp, kommer i svært små kvanta og blir raskt utsolgt, så handle raskt. Eller velg den røde utgaven. Så er du klar for piknik.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Disse to tyske vinene gir usannsynlig god valuta
+
Ukens vin

Disse to tyske vinene gir usannsynlig god valuta

De inneholder nemlig vin som er ment for en helt annen prisklasse.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Denne vrien på sei har du neppe prøvd før
Dagens rett

Denne vrien på sei har du neppe prøvd før

Seien marieneres i lime mens du lager salsaen. Middagen er øyeblikkelig klar.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Kamskjell og asparges  i soyavinaigrette er fastfood av beste sort
Dagens rett
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her