Pizza bianca med squash
Foto: OksanaKiian

Pizza bianca med squash

Hvit pizza er fantastisk god. Kremete og fyldig rørosrømme gjør seg utmerket sammen med lett-grillet squash, og med deilig hint av løk og sitrus.

Fremgangsmåte

Forvarm ovnen til 225°C med varmluft. La stekeplaten stå i slik at den også blir varm.

Kutt squashen i tynne skiver og strø med salt. La stå i 10 minutter, før du skyller skivene og tørker dem forsiktig med en klut. Pass på å få ut så mye væske som mulig av squashen. Varm olivenolje i en stekepanne over middels varme. Stek squashen til den er gyllen på hver side, ca 5 minutter. 

I mens blander du rørosrømme, hvitløk, salt og pepper i en bolle. Rull ut den ferdige pizzadeigen, og plasser på et bakepapir, før du topper med rørosrømme, revet cheddar,  ferdig stekte squashskiver. 

Ta den varme stekeplaten ut av ovnen, og forsiktig skli pizzaen over. Stek i midten av ovnen i 5-7 minutter til pizzaen er gyllen og gjennomstekt. 

Strø med ferskrevet sitronskall og løkspirer eller gressløk, og server straks. 

Prøv denne oppskriften på pizzasaus 

Her finner du over 80 pizzaoppskrifter 

Prøv denne oppskriften på pizzasaus 

Slik lager du pizzadeigen selv

Her finner du over 80 pizzaoppskrifter 

Prøv denne oppskriften på pizzasaus 

Slik lager du pizzadeigen selv

Her får du svært så praktiske kokketips

Her kan du søke i over 20 000 oppskrifter

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Bli abonnent på Apéritifs Mat & vinklubb og oppnå store fordeler samtidig

Få dagens rett som nyhetsbrev

Sendt inn av Apéritif

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Her finner du gode tips og oppskrifter til midtsommerfesten
Guide
Oppskrifter sankthans

Her finner du gode tips og oppskrifter til midtsommerfesten

Enten du skal kose deg på fjorden, i parken eller i hagen sankthansaften, Apéritif gir deg de beste tipsene og oppskriftene.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Helstekt fisk med saus som kicker er det som gjelder i dag
Dagens rett
Helstekt dorade med chilisaus, vårløk og grillet sitron

Helstekt fisk med saus som kicker er det som gjelder i dag

Lager du chilisausen selv, kan du bestemme akkurat hvor sterk den skal være. Og kombinasjonen av en saus som sparker og helstekt fisk er rett og slett sublim.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Server rosé som på slottet
+
Godbiter i pollisten

Server rosé som på slottet

At denne roséen finnes på slottet*, skal ha med familiebånd å gjøre. Og garantert også fordi den smaker veldig godt.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Moralsk støtte til dyrevernere fra uventet hold
+
Ukens vin

Moralsk støtte til dyrevernere fra uventet hold

Dirk Niepoorts tanker går lenger enn til sine vinmarker.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Lær mer om hvitvin
Matkurs og vinkurs
Vinsmaking i Oslo

Lær mer om hvitvin

Lær det grunnleggende om hvitvin og smak deg gjennom åtte ulike viner. Dette kurset passer perfekt for nybegynnere, og krever ingen forkunnskaper.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Carpaccio er perfekt sommermat
Dagens rett
Carpaccio av okse

Carpaccio er perfekt sommermat

Supermørt storfekjøtt i syltynne skiver som bader i god olivenolje og toppes med parmesan er som skapt for varme, late dager.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her