Snøkrabbe naturell med tomatsalsa
Foto: Jim Hensley

Snøkrabbe naturell med tomatsalsa

Snøkrabbe er en nykommer i fiskedisken og kan bli en stor konkurrent til kongekrabbe all den tid prisen er lavere. Her får du en oppskrift på snøkrabbe naturell med tomatsalsa.

Fremgangsmåte

Bruk en skarp kniv med litt tyngde til å dele snøkrabben i leddene så det blir mindre biter. Del så bitene på langs i to så kjøttet kommer frem med kniven eller bruk en saks til å klippe opp begge sidene av bitene.

Del cherry tomatene i fire. Finhakk rødløk og gressløk.

Fres tomater, rødløk og gressløk i litt olje i ett par minutter. Ha i en blender, kjør til en jevn masse eller bruk en stavmikser.

Press saften av en halv sitron over tomatblandingen, smak til med salt, pepper og et par spiseskjeer med olivenolje. Bland alt godt sammen. 

Snøkrabbebeina serveres som de er sammen med tomatsalsa, gjerne med godt brød og smør. Bruk en liten kniv til å skrape ut kjøttet fra beina eller bruk fingrene.

Her kan du lese mer om snøkrabbe

Her kan du søke i over 20 000 oppskrifter

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Bli abonnent på Apéritifs Mat- og vinklubb og oppnå store fordeler samtidig

Få dagens rett som nyhetsbrev

Sendt inn av Godfisk.no

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Med kamskjell servert på denne måten blir det fest
Dagens rett
Kamskjell med brokkoli og hvitløk

Med kamskjell servert på denne måten blir det fest

Prøv denne lettlagde, men du verden så smaksrike oppskriften med kamskjell.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Dette skal du servere på 17. maifrokosten: Autentisk Bellini ferdig i flaske og det til en svært gunstig pris
+
Ukens drink

Dette skal du servere på 17. maifrokosten: Autentisk Bellini ferdig i flaske og det til en svært gunstig pris

Denne lekre drinken heller du rett fra flasken som kommer fra Harry's Bar hvor Bellini i sin tid ble skapt. Den kommer med 5,5 prosent alkohol og som alkoholfri utgave og er som skapt for utendørs nytelse og frokost/brunch.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

La de franske boblene få en pause på maifesten
+
Godbiter i pollisten

La de franske boblene få en pause på maifesten

Italienske bobler (men ikke prosecco) er virkelig i støtet, med Franciacorta på topp, og det til konkurransedyktige priser.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Disse vinene er fortsatt røverkjøp
+
Ukens vin

Disse vinene er fortsatt røverkjøp

Dão er en viktig kilde til svært gunstig prisede viner som også holder høy kvalitet. Disse er helt i teten.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Her finner du alle de digitale utgavene av magasinet Aperitif
+
Klubb

Her finner du alle de digitale utgavene av magasinet Aperitif

Siden magasinet Aperitif er en del av medlemskapet i Mat- og vinklubben, har vi samlet alle lenkene til de ulike utgavene nedenfor.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

70 nye viner i basis testet: Bli kjent med et nytt vinområde
+
Tester

70 nye viner i basis testet: Bli kjent med et nytt vinområde

Sardinia, Bordeaux, også fjelllutgaven samt ulike utrykk for chardonnay er noen er mai måneds beste nykommere i basishylla.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her