Grønnsakgulasj
Foto: sn4ke

Grønnsakgulasj

Sterk paprika er et annet kjennetegn på en gulasj. I denne oppskriften er det brukt tabasco og chili. Foretrekker du en mildere smak, er paprikabasert en god løsning

Fremgangsmåte

1 liter vann kokes opp. Rør inn grønnsaksbuljongterningene. 4 poteter og tre gulrøtter deles i skiver og has i. La småkoke i ca 10 minutter, så tilsettes purre i tynne skiver, hakkede tomater, tomatpure, basilikum, oregano, tabasco og chilli i skiver. Smak til med urtesalt og server med hvitløksbaguetter eller rundstykker. 

Tips:  Hvis du ikke vil ha den så sterk, kan du tilsette jalepeno-saus fra glass. Retten kan varieres med å tilsette makaroni eller andre typer krydder enn chili.

Her finner du veldig mange vegetaroppskrifter 

Du kan også ta en titt på de andre oppskriftene på gulasj

Her finner mange andre vegetarretter

Her kan du søke i over 20 000 oppskrifter

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Bli abonnent på Apéritifs Mat- og vinklubb og oppnå store fordeler samtidig

Få dagens rett som nyhetsbrev

 

Sendt inn av Trude Hege Bergesen

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå

Fem nye stjerner til Norge hvor noen har ventet lenger enn andre - dette er nå verdens nordligste michelinrestaurant

Gaptrast i Bergen får to stjerner mens Kvitnes Gård, Vesterålen, Credo, Oslo og Mirabelle,Austevoll, belønnes med sin første. Sammen har de utvidet det gastronomiske Norge.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Rasmus Munk har med Alchemist skapt en ny tolkning av fine dining
+

Rasmus Munk har med Alchemist skapt en ny tolkning av fine dining

Det er et bilde som er på vei til å bli et symbol på noe større: en kokk som sitter og lager skisser. Slik beskriver Rasmus Munk på tostjerneren Alchemist i København sin arbeidsdag. Fine dining handler stadig mer om idéer.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Slik har du ikke smakt alvarinho før
+
Godbiter i pollisten

Slik har du ikke smakt alvarinho før

Det er ikke bare emballasjen som skiller denne vinen fra alle andre.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Denne supre greske rødvinen smaker av sommer
+
Ukens vin

Denne supre greske rødvinen smaker av sommer

Ikke fordi den er lett, men fordi den har en saltmineralsk kirsebærkarakter som gjør den veldig fristende å drikke.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Med  byggris og avocado blir rekesalaten ekstra mettende
Dagens rett

Med byggris og avocado blir rekesalaten ekstra mettende

Byggris og avocado er det som skal til for å gjøre en håndfull reker eller andre skalldyr til et fullverdig måltid. Smaker knallgodt gjør det også.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Regenerativt jordbruk er i vinden, her får du det enkelt forklart
+

Regenerativt jordbruk er i vinden, her får du det enkelt forklart

Essensen i regenerativt jordbruk er å bringe liv tilbake til utarmet jordsmonn. Vi snakker om noe som går lenger enn bærekraft, økologi og biodynami.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her