Grønnsakwok med fisk og reker
Apéritif

Grønnsakwok med fisk og reker

Wok er lettlaget, har mye smak og kan varieres med det du har i kjøleskapet. I denne oppskriften kan du bruke rester etter helgens rekefest.

Fremgangsmåte

  1. Oljen varmes i wokpannen, og salt og hvitløk tilsettes.
  2. De oppdelte grønnsakene legges i og stekes under konstant omrøring.
  3. Kraft, soyasaus og mango-chutney tilsettes. Det hele gis et oppkok. Smak til og jevn ev. med maizennamel. 

Tips:
Ha maizenna i et glass med lokk. Tilsett litt av kraften fra wokpannen. Rør raskt, sett på lokk og rist kraftig. Rør ut i pannen. 

Fiskestykkene dyppes i sitronsaft og fordeles over grønnsakene. La trekke 5 minutter. Rekene has i rett før servering. 

Tips:
For ekstra metthetsfølelse kan du selvsagt spe på med litt ris eller nudler.

Her finner du andre wokoppskrifter

Sendt inn av Apéritif

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Slik lager du pastasalat med ost
Dagens rett

Slik lager du pastasalat med ost

En pastarett kommer alltid beleilig. Mettende, lett å tilberede, og ikke minst, smakfull. Vel og merke dersom du benytter gode råvarer, og det gjør vi jo selvsagt alltid. En hvitvin fra Alsace er drikkefølget til denne retten.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Danker ut «brød-og-smør-vinene» på alle måter
+
Ukens vin

Danker ut «brød-og-smør-vinene» på alle måter

De er både billigere og mye bedre enn storselgerne samtidig som den bidrar til å hjelpe ansatte og bedrifter i restaurantbransjen på hjemmebane.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Slik har du ikke smakt alvarinho før
+
Godbiter i pollisten

Slik har du ikke smakt alvarinho før

Det er ikke bare emballasjen som skiller denne vinen fra alle andre.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Denne supre greske rødvinen smaker av sommer
+
Ukens vin

Denne supre greske rødvinen smaker av sommer

Ikke fordi den er lett, men fordi den har en saltmineralsk kirsebærkarakter som gjør den veldig fristende å drikke.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Med  byggris og avocado blir rekesalaten ekstra mettende
Dagens rett

Med byggris og avocado blir rekesalaten ekstra mettende

Byggris og avocado er det som skal til for å gjøre en håndfull reker eller andre skalldyr til et fullverdig måltid. Smaker knallgodt gjør det også.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Dette er trolig det eneste du får smake av Keller i denne årgangen
+

Dette er trolig det eneste du får smake av Keller i denne årgangen

Klaus Peter Keller slipper 3252 flasker i TU 3. juni, og det er ikke så mye mer derfra som kommer av 2025-årgangen.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her