Krabbesuppe som i USA Maryland Crab Soup
Apéritif

Krabbesuppe som i USA Maryland Crab Soup

Denne amerikanske vrien på den velkjente suppen smaker herlig. Når du har en liten klunk whiskey i blir den enda bedre. Et alkoholfritt kikk får du hvis du bruker tabasco eller worcestershiresaus i stedet.

Fremgangsmåte

Løken surres i smøret til den er klar og gyllen, men ikke brun. Ha krabbekjøttet i blandingen av løk og smør. Rør litt i gryten, krydre innholdet med salt og pepper og la det bli gjennomvarmt, maks 2 minutter, mens du rører. 

Kok opp melken i en annen kjele og tilsett den kokende melk en. Rør godt og tilsett fløten. Bring væsken opp til kokepunktet. Ha i whisky. Rør godt. Ta gryten av platen og server  med en gang. Dryss persille over suppen før servering eller server persille ved siden av.

Godt brød er en selvfølge ved siden av. 

Tips: Hvis du har whiskyen i helt til slutt, kan du flambere den for å brenne av alkoholen. Det gir en mer harmonisk smak. 

Se våre andre oppskrifter med krabbe

Her finner du mange flere deilige supper

9 lettlagete supper å ta med på tur

Her får du svært så praktiske kokketips

Her kan du søke i over 20 000 oppskrifter

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Bli abonnent på Apéritifs Mat & vinklubb og oppnå store fordeler samtidig

Få dagens rett som nyhetsbrev

 

Sendt inn av Apéritif

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Denne brownien kan du sågar spise til frokost
Ukens kake

Denne brownien kan du sågar spise til frokost

Denne brownien er ikke spesielt søt siden søtpoteten bidrar med sødme og mengden honning/sirup er svært moderat.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Lagringsdyktig chenin-doldis til utrolig god pris
+
Godbiter i pollisten

Lagringsdyktig chenin-doldis til utrolig god pris

I dag en doldis i Loire – i hvert fall for den yngre generasjon av chenin-elskere, men disse vinene er fortsatt i det absolutte teten for fascinerende mineralsk tørr chenin blanc.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Her ser du en av de mestvoksende vinstilene på polet
+
Godbiter i pollisten

Her ser du en av de mestvoksende vinstilene på polet

Vi snakker om tysk pinot noir i flaske. Men ukens godbit er ikke hvilken som helst, for denne byr på sykt god valuta for pengene.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Dette er så nært en barolo som mulig, men uten den lange modningen
+
Ukens vin

Dette er så nært en barolo som mulig, men uten den lange modningen

Selv om druematerialet er nebbiolo fra toppmarker i La Morra, er prisen halvparten..

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Inviter til skreimølje med ny vri
Guide
Oppskrifter med torsketunge, skrei, lever og rogn

Inviter til skreimølje med ny vri

Med vinterens største mirakel, skreien, kan vi leke oss med både tilberedning og drikketilbehør. Her får du oppskriftene.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Ny favoritt fra Dão i Portugal som makser god vinvaluta
+
Ukens vin

Ny favoritt fra Dão i Portugal som makser god vinvaluta

Fra produsenten med det litt uvanlige navnet, kommer en pen håndfull svært vellagete viner i et ytterst gunstig prisleie.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her