Krabbesuppe som i USA Maryland Crab Soup
Apéritif

Krabbesuppe som i USA Maryland Crab Soup

Denne amerikanske vrien på den velkjente suppen smaker herlig. Når du har en liten klunk whiskey i blir den enda bedre. Et alkoholfritt kikk får du hvis du bruker tabasco eller worcestershiresaus i stedet.

Fremgangsmåte

Løken surres i smøret til den er klar og gyllen, men ikke brun. Ha krabbekjøttet i blandingen av løk og smør. Rør litt i gryten, krydre innholdet med salt og pepper og la det bli gjennomvarmt, maks 2 minutter, mens du rører. 

Kok opp melken i en annen kjele og tilsett den kokende melk en. Rør godt og tilsett fløten. Bring væsken opp til kokepunktet. Ha i whisky. Rør godt. Ta gryten av platen og server  med en gang. Dryss persille over suppen før servering eller server persille ved siden av.

Godt brød er en selvfølge ved siden av. 

Tips: Hvis du har whiskyen i helt til slutt, kan du flambere den for å brenne av alkoholen. Det gir en mer harmonisk smak. 

Se våre andre oppskrifter med krabbe

Her finner du mange flere deilige supper

9 lettlagete supper å ta med på tur

Her får du svært så praktiske kokketips

Her kan du søke i over 20 000 oppskrifter

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Bli abonnent på Apéritifs Mat & vinklubb og oppnå store fordeler samtidig

Få dagens rett som nyhetsbrev

 

Sendt inn av Apéritif

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Chipotle Bloody Mary er en knallstart på grillfesten
+
Ukens drink

Chipotle Bloody Mary er en knallstart på grillfesten

Det lille røykpreget matcher grillosen veldig godt, og gir derfor en forsmak på det som skal komme. Og med bourbon får denne klassiske drinken en helt annen dybde.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

By på deilig sabayonne til dessert
Ukens kake

By på deilig sabayonne til dessert

I denne dessertoppskriften er det den luftige gratinerte eggedosisen som gjør susen.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Kule hvitviner som gjenskaper historien
+
Godbiter i pollisten

Kule hvitviner som gjenskaper historien

Sherry har en gyllen fortid, før forsterkningen, som stadig flere yngre vinmakere henter fram igjen.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Gi chardonnay en pause – her får du mye mer for pengene
+
Ukens vin

Gi chardonnay en pause – her får du mye mer for pengene

Denne spanske hvitvinen gjør en super jobb som erstatning og ikke minst byr den på veldig god valuta for pengene på 60+ pol.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Bytt ut fredagstacoen med dette
Dagens rett
Saltimbocca av svin

Bytt ut fredagstacoen med dette

Saltimbocca lages vanligvis av kalv - omtrent som schnitzel, men mørt svinekjøtt fra låret fungerer også veldig godt.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Kupp for sensommerlig rødvinskos
+
Godbiter i pollisten

Kupp for sensommerlig rødvinskos

Gamay fra Morgon (og en av de beste vinmarkene) er den perfekte rødvin for lune augustkvelder

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her