Squash-tortillas med avocado & mango salsa
Foto: izhairguns

Squash-tortillas med avocado & mango salsa

Deilige squash-tortillas fylles med en syrlig, søt og kremete avocado og mango salsa før den toppes med fyldig kesam.

Fremgangsmåte

  1.  Varm ovnen til 230C 
  2. Strø saltet over squashen og la det stå i 10 minuter. Skvis så mye veske du kan ut av squashen og putt den i en bakebolle. Bland inn resten av ingrediensene.
  3. Dekk et stekebrett med bakepapir eller en silikonmatte. Øs ut ca ½ dl av røren og press den ut på stekematten til en tynn sirkel på ca 12cm. Repeter med resten av røren (Det skal bli 2 stekebrett).
  4. Stek tortillasene i ca 20-25 minutter, til de ser sprø ut og har blitt gylden i kantene. La de avkjøles helt før du forsiktig drar dem av bakepapiret.
  5. Mens tortillasen er i ovnen begynn på salsaen: Bland alle ingrediensene i en bolle og skvis limejuice over.

    Server squashtortillas med avocado & mango salsa og en god klatt kesam til.

Lyst til å lage en annen tortillas  så finner du de her

Og her har du 25 lettlagete vegetaroppskrifter som bør prøves ut

Bli abonnent og oppnå store fordeler samtidig

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Få dagens rett som nyhetsbrev

Sendt inn av Apéritif

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Verdens mest bærekraftige restaurant har også tre stjerner
+

Verdens mest bærekraftige restaurant har også tre stjerner

Aponiente har ikke bare tre Michelinstjerner, men er også verdens mest bærekraftige restaurant som vekker oppmerksomhet langt utenfor Spanias grenser, og ikke bare for maten.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Grappakongen Poli tenker nytt - igjen
+

Grappakongen Poli tenker nytt - igjen

Ikke bare startet Poli ginbølgen i Italia, de har også laget whisky – nok en gang i en klasse for seg. Men grappa er fortsatt hjertebarnet.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

En flaske liebfraumilch til nesten samme pris som for en treliter?
+
Godbiter i pollisten

En flaske liebfraumilch til nesten samme pris som for en treliter?

Ja, det er et dristig påfunn som fortjener oppmerksomhet fordi kvaliteten er av en annen verden.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Smakskraft behøver ikke bety høy alkohol
+
Ukens vin

Smakskraft behøver ikke bety høy alkohol

Med 12 prosent er denne rødvinen beviset at også varmklima-vinområder kan lage en vin med både kraft og friskhet.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Dette må du rett og slett prøve - tempura er perfekt fredagssnacks
Dagens rett

Dette må du rett og slett prøve - tempura er perfekt fredagssnacks

Tempura er japansk friteringsmetode som passer utmerket også for norske råvarer. Og så er det helt topp til alt fra fingermat til forrett, mellomrett eller alene som kveldskos.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Slik blir pepperkakehuset perfekt
Julemat
Pepperkakehus oppskrift

Slik blir pepperkakehuset perfekt

Det er ikke så vanskelig å lage pepperkakehus når du har en god oppskrift. Her får du både gode tips og maler til husene.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her