Grønn og rosa farfalle (Farfalle Verdi e Rosa)

Fremgangsmåte

Smelt smøret i en stor kjele, tilsett vårløk og la det surre over lav varme under omrøring i ca 5 minutter til vårløken er myk. Ha i squash, smak til med salt og pepper, og la det surre under omrøring i 5 minutter. Tilsett vinen, legg på lokk og la småkoke i 10 minutter.

Kok pastaen i en kjele med saltet, kokende vann etter anvisningen på pakken. I mellomtiden har du crème fraiche i pannen, varmer opp og smaker til sausen. Slå vannet av pastaen og ha den i en oppvarmet bolle. Hell over saus og hakkede urter og bland godt. Server straks.

Ha rekene i squashblandingen. Varm op på svak varme og smak til. Slå vannet av pastaen og ha den i en oppvarmet bolle. Hell over sausen og de hakkede urtene. Bland godt og server straks.

Her er alt du behøver å vite om pasta

Se våre andre forslag med pasta og fisk

Her får du svært så praktiske kokketips

Her kan du søke i over 20 000 oppskrifter

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Bli abonnent på Apéritifs Mat & vinklubb og oppnå store fordeler samtidig

Få dagens rett som nyhetsbrev

Sendt inn av Apéritif

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Er grillen klargjort? Skaff deg disse vinene til sesongstart
+
Ukens vin

Er grillen klargjort? Skaff deg disse vinene til sesongstart

200 kroner hver og alle gjør en jobb overfor vårens første grilling. Samtidig som de skiller seg klart ut i sin prisklasse.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Slik lager du fiskesuppe i en fei
Dagens rett
Klar fiskesuppe med grønnsaker

Slik lager du fiskesuppe i en fei

Denne oppskriften sikrer deg et velsmakende fiskemåltid på et øyeblikk. Suprere hurtigmiddag skal du lete lenge etter.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

På jakt etter det rimeligere Burgund? Start med disse
+
Godbiter i pollisten

På jakt etter det rimeligere Burgund? Start med disse

Grégoire Hoppenots Fleurie-er lever opp til at Beaujolais er det «nye» Burgund, med en annen druesort og et annet terroir, men prisene er fortsatt og heldigvis svært moderate.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Rosevinsesongen sparkes i gang med herlige viner til supre priser
+
Ukens vin

Rosevinsesongen sparkes i gang med herlige viner til supre priser

To varianter av pinot noir, og en morsom ikke helt tørr blandingsrosé i litersflaske. Da er vi i gang.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Fylt pasta er mye enklere å lage enn du kanskje tror
Dagens rett

Fylt pasta er mye enklere å lage enn du kanskje tror

Cannelloni-rør fylles med ønsket fyll, eller kjøttsaus som her og toppes med ostesaus. Så er middagen klar.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

En pai som denne gjør kål på det du måtte ha av rester etter helgen
Dagens rett
Verdens beste eggepai

En pai som denne gjør kål på det du måtte ha av rester etter helgen

For under et tykt dekke av egg, fløte og parmesan får det meste nytt liv. Og du blir god og mett.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her