Krabbe med avokadopure, mango og tomater
Aperitif

Krabbe med avokadopure, mango og tomater

Får du ikke tak i krabbe, kan du bruke reker eller røykelaks. Og finner du ikke frisk mango, kan du bruke den fryste som du vanligvis bruker til smoothies, og piffe den opp med litt tabasco eller chiliflak.

Fremgangsmåte

Rør krabbekjøttet sammen med olje, limesaft, salt og pepper. Mos avokadokjøttet med limesaft og smak til med salt, pepper og tabasco. Dekk mosen tett med plast og sett den i kjøleskapet.

Flå tomatene og fjern kjernene. Skjær dem i små terninger. Finhakk løk og hvitløk. Ta ut frøene i chilien og del den i små biter, fres den med løk og hvitløk til løken er myk. Bland inn tomat og koriander og smak til med salt og pepper.

Fyll en ring eller lag den selv av avokadopure, dernest tomatblandingen og mango og krabbe på toppen. Press det lett sammen. Pynt med koriander. 

Serveres som smårett med brød til.

Her finner du mange andre deilige retter med krabbe

Her får du svært så praktiske kokketips

Her kan du søke i over 20 000 oppskrifter

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Bli abonnent på Apéritifs Mat & vinklubb og oppnå store fordeler samtidig

Få dagens rett som nyhetsbrev

Sendt inn av Aperitif

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Disse boksvinene er best av de 100 beste
+
Tester

Disse boksvinene er best av de 100 beste

Når boksvinene er av så god kvalitet som disse, kan du faktisk trygt velge dette bærekraftige formatet. Valget av vin i boks handler ikke lenger med at den er lett å putte i feriebagasjen. Men det er mange feller å gå i.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Ta en tjuvstart på påskelammet med dette lammelåret
Dagens rett

Ta en tjuvstart på påskelammet med dette lammelåret

Lammestek med ansjospesto er akkurat så saftig og eksotisk som det høres ut.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Knallgode Jura-viner du rett og slett må prøve
+
Godbiter i pollisten

Knallgode Jura-viner du rett og slett må prøve

Produsenten tilhører det øvre sjiktet i Jura, men er ikke like kjent som sine svært så berømte naboer.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Få en ny smak av sauvignon blanc og det til en super pris
+
Ukens vin

Få en ny smak av sauvignon blanc og det til en super pris

Den østre delen av Friulis sauvignon blanc-stil er vel verd å teste ut. Denne er dessuten et knallkjøp. Og en drøm til årets første asparges.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

By på nydelig lardostekt brosme med madeiraglace og rødbetecrisp
Dagens rett

By på nydelig lardostekt brosme med madeiraglace og rødbetecrisp

Det blir en skikkelig festmiddag med internasjonal touch i dag, og den er mye lettere å tilberede enn det man skulle tro.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Pasjonsfrukt og gin gir en kulere drink enn Pornstar Martini  - men like enkel å mikse
Ukens drink

Pasjonsfrukt og gin gir en kulere drink enn Pornstar Martini - men like enkel å mikse

Kjenn lidenskapens flammer stige i det du med denne farlig gode drinken feirer forsommeren med brask og bram.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her