Krabbesuppe som i USA Maryland Crab Soup
Apéritif

Krabbesuppe som i USA Maryland Crab Soup

Denne amerikanske vrien på den velkjente suppen smaker herlig. Når du har en liten klunk whiskey i blir den enda bedre. Et alkoholfritt kikk får du hvis du bruker tabasco eller worcestershiresaus i stedet.

Fremgangsmåte

Løken surres i smøret til den er klar og gyllen, men ikke brun. Ha krabbekjøttet i blandingen av løk og smør. Rør litt i gryten, krydre innholdet med salt og pepper og la det bli gjennomvarmt, maks 2 minutter, mens du rører. 

Kok opp melken i en annen kjele og tilsett den kokende melk en. Rør godt og tilsett fløten. Bring væsken opp til kokepunktet. Ha i whisky. Rør godt. Ta gryten av platen og server  med en gang. Dryss persille over suppen før servering eller server persille ved siden av.

Godt brød er en selvfølge ved siden av. 

Tips: Hvis du har whiskyen i helt til slutt, kan du flambere den for å brenne av alkoholen. Det gir en mer harmonisk smak. 

Se våre andre oppskrifter med krabbe

Her finner du mange flere deilige supper

9 lettlagete supper å ta med på tur

Her får du svært så praktiske kokketips

Her kan du søke i over 20 000 oppskrifter

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Bli abonnent på Apéritifs Mat & vinklubb og oppnå store fordeler samtidig

Få dagens rett som nyhetsbrev

 

Sendt inn av Apéritif

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Klar for en ny måte å lage juleribbe på - med garantert sprø svor?
Dagens rett
Ribbe i melk

Klar for en ny måte å lage juleribbe på - med garantert sprø svor?

Det er lov til å eksperimentere med julematen, og her får du en oppskrift på en spennende vri på den tradisjonelle ribba.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Så lekker kan juletorsken bli
Dagens rett

Så lekker kan juletorsken bli

For mange er torsk toppen av lykke til jul, og det er ikke rart når du får den servert slik som her i mandelpotetsuppe med spinat og hollandaise

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Når beaujolais nouveau er vel over, er det tid for å gå tilbake til ekte vare
+
Godbiter i pollisten

Når beaujolais nouveau er vel over, er det tid for å gå tilbake til ekte vare

Det er ikke til å komme fra at det er med beaujolais fra de 10 cru-ene, at det blir spenning. Og denne for Norge nye produsenten overbeviser stort.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Super syrah i flere innpakninger – på et pol nær deg
+
Ukens vin

Super syrah i flere innpakninger – på et pol nær deg

Tre virkelig gode syraher servert på ulike måter, men fra samme magiske hånd.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Slik lager du julestemning på et øyeblikk
Dagens rett
Rugbrød med medisterkake og bacon

Slik lager du julestemning på et øyeblikk

Her får du en smakfull og enkel oppskrift som er perfekt nå i juleinnspurten.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Miks denne sinte drinken til helgens innspurt med julefilmer
Ukens drink

Miks denne sinte drinken til helgens innspurt med julefilmer

Denne drinken er inspirert av julefilmen Elf fra 2003 - med Will Ferrell i hovedrollen. En perfekt kickstart for juleferien.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her