Pastagrateng med broccoli og tomat
Foto: anamaria63

Pastagrateng med broccoli og tomat

En skikkelig deilig grateng der pasta spiller hovedrollen og får følge av broccoli og tomat. Du kan serve på 20 minutter.

Fremgangsmåte

  1. Sett ovnen på 225 grader.
  2. Dampkok broccolien til den er knapt mør. Sett til sid
  3. Kok pastaen al dente. La den renne godt av.
  4. Varm en stekepanne/wok med litt rapsolje. Hakk løken og ha den i pannen. Når løken er myk tilsettes pastaen. Stek på høy varme 3-4 min.
  5. Ha løk og pasta i en oljet, ovnsfast form
  6. Del cherrytomatene i to. Legg broccoli og tomater oppå pastaen/ løken.
  7. Bland sammen rømme og ost. Smak til med salt og pepper. Hell blandingen over i formen, og sett den i ovnen på midterste rille.
  8. La steke til osten er smeltet og gratengen fått litt farge. ca. 20 min.

Kilde Linda

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Denne vrien på margarita passer høsten
+
Ukens drink

Denne vrien på margarita passer høsten

Større dybde i både sitrussmaken og i tequilaen gir en karakter på margaritaen som gjør den høstklar.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Agavebrennevin er mer enn mezcal og tequila
+

Agavebrennevin er mer enn mezcal og tequila

På Tlecān i Mexico by tar både atmosfæren og drinkene som serveres deg, med tilbake til tiden før spanjolenes erobring. Og bak står sjefsbartender Eli Martínez Bello som ved hjelp av ulike typer agavebrennevin lager unike drinker.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Hvem skulle tro at slik grenachekvalitet kom herfra?
+
Godbiter i pollisten

Hvem skulle tro at slik grenachekvalitet kom herfra?

McLaren Vale er mest kjent for sine shiraz, men disse viser hvor god grenache kan bli, i hendene på de rette folka.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Knallkjøp fra Bordeaux’ Haut-Médoc
+
Ukens vin

Knallkjøp fra Bordeaux’ Haut-Médoc

200 kroner for en 8 år gammel vin er virkelig billig, men legger du på en hundrelapp, får du et enda mer raffinert uttrykk for denne delen av Bordeaux.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Forsiden akkurat nå - 6

Epler servert som terte er noe helt eget
Ukens kake

Epler servert som terte er noe helt eget

En enkel, men like fullt smakfull terte som du kan lage i flere etapper. Følg oppskriften og du blir overbevist.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her