Krabbe med avokadopure, mango og tomater
Aperitif

Krabbe med avokadopure, mango og tomater

Får du ikke tak i krabbe, kan du bruke reker eller røykelaks. Og finner du ikke frisk mango, kan du bruke den fryste som du vanligvis bruker til smoothies, og piffe den opp med litt tabasco eller chiliflak.

Fremgangsmåte

Rør krabbekjøttet sammen med olje, limesaft, salt og pepper. Mos avokadokjøttet med limesaft og smak til med salt, pepper og tabasco. Dekk mosen tett med plast og sett den i kjøleskapet.

Flå tomatene og fjern kjernene. Skjær dem i små terninger. Finhakk løk og hvitløk. Ta ut frøene i chilien og del den i små biter, fres den med løk og hvitløk til løken er myk. Bland inn tomat og koriander og smak til med salt og pepper.

Fyll en ring eller lag den selv av avokadopure, dernest tomatblandingen og mango og krabbe på toppen. Press det lett sammen. Pynt med koriander. 

Serveres som smårett med brød til.

Her finner du mange andre deilige retter med krabbe

Her får du svært så praktiske kokketips

Her kan du søke i over 20 000 oppskrifter

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Bli abonnent på Apéritifs Mat & vinklubb og oppnå store fordeler samtidig

Få dagens rett som nyhetsbrev

Sendt inn av Aperitif

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Britene utfordrer med både chardonnay og pinot noir
+
Godbiter i pollisten

Britene utfordrer med både chardonnay og pinot noir

Stadig flere britiske viner uten bobler kommer til Norge, og de er virkelig overbevisende.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Mini-barolo i magnum til knallpris
+
Ukens vin

Mini-barolo i magnum til knallpris

I siste årgang har den fått druer fra topp vinmarker uten at prisen har gått særlig opp.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

At disse vinene er unike, er ingen floskel
+
Godbiter i pollisten

At disse vinene er unike, er ingen floskel

De bærer dessuten sine fantasinavn veldig godt.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Bak den svarte etiketten skjuler en søsters briljans seg
+
Ukens vin

Bak den svarte etiketten skjuler en søsters briljans seg

Joana Maçanita er søsteren til geniforklarte Antonio Maçanita og hun lager stadig lekrere vinene fra vingården i Douro.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Det er utrolig hvor lite som skal til for å lage god smak
Dagens rett

Det er utrolig hvor lite som skal til for å lage god smak

Grønnsaksgryte med kål, gulrøtter, eple og løk kickes opp med litt karri. Det er klart for en kjøttfri middag.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Spesialpol: Flotte whiskyer fra nord og vest, men også sør og øst
+
Tester

Spesialpol: Flotte whiskyer fra nord og vest, men også sør og øst

Verdens nordligste destilleri slår til igjen, og en av bourbonfavorittene likeså. For dem som vil ha skotsk whisky for alle penga, får også sitt blant septembernyhetene på spesialpolet.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her