Omelett a la Mexico
Foto: dmuir2009

Omelett a la Mexico

Skal du lage en virkelig spicy omelett, er det en meksikansk du skal lage. Bare følg oppskriften så forstår du hva vi mener.

Fremgangsmåte

Brun kjøttdeig i olivenolje. Ta opp av pannen. Finhakk chili og løk og brun det olivenolje i stekepannen og bland med kjøttdeigen. Smak til med salt og pepper. 

Pisk sammen egg, vann og salt. Smelt litt smør i stekepannen (middels varme) og hell eggeblandingen over. Stek omeletten på begge sider og hell over å et serveringsfat. Legg kjøttblandingen på den ene halvdelen, dryss over ost og brett den andre halvdelen over.

Pynt med guacamole, rømmedressing, soltørket tomat og frisk koriander. Server med godt brød og salat.

Tips:
En enklere måte er å helle eggeblandingen over kjøtt- og løkmiksen, slå ned varmen på kokeplaten, og strø revet ost på toppen før omeletten er helt stivnet.

Her finner du inspirasjon til salater som kan passe ved siden av

Her er det mange oppskrifter på deilige omeletter

Andre oppskrifter med egg finner du her

Her får du svært så praktiske kokketips

Her kan du søke i over 20 000 oppskrifter

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Bli abonnent på Apéritifs Mat & vinklubb og oppnå store fordeler samtidig

Få dagens rett som nyhetsbrev

 

Sendt inn av Apéritif

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Vannmelon er både leskende og svalende og med whisky og litt til får den ekstra dybde
+
Ukens drink

Vannmelon er både leskende og svalende og med whisky og litt til får den ekstra dybde

Denne drinken er suveren om sommeren. Perfekt på grill- eller før den siste fotballfesten denne helga.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Kebab på grillen smaker himmelsk - la deg friste av Şiş köfte - tyrkisk lammekebab med granateple-tzatziki
Dagens rett

Kebab på grillen smaker himmelsk - la deg friste av Şiş köfte - tyrkisk lammekebab med granateple-tzatziki

Şiş köfte er kebab laget av lammekjøttdeig. Dette gjør den både saftig og rik på smak. Prøv den på grillen denne helgen.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Hekta på Antikken? Fyll glassene med disse vinene
+
Godbiter i pollisten

Hekta på Antikken? Fyll glassene med disse vinene

Gresk vin er i vinden og noen er mer klassiske enn andre. Disse er dessuten knallgode kjøp.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Sjelden og rimelig rødvin som skapt for sommervarme
+
Ukens vin

Sjelden og rimelig rødvin som skapt for sommervarme

Den er saftig og leskende med moderat alkohol og et bredt bruksområde. På 60+ pol.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Salat med burrata og fersken er en fest både for øyet og ganen
Dagens rett

Salat med burrata og fersken er en fest både for øyet og ganen

Dagens rett er en sikkelig lekkerbisken. Her får både øyet og ganen glede seg. Silkemyk og kremet burrata får selskap av pepret ruccola, bitter raddichio og søt og syrlig fersken - en real fest av en smaksopplevelse.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

I Halland kommer kokkene hjem til middag
+

I Halland kommer kokkene hjem til middag

Halland har fått ekstra oppmerksomhet på grunn av en viss norsk fotballspiller. Den smale kyststripen mellom Skåne og Västergötland, er et sted for andre kjendisutøvere på toppnivå - kokker med Michelin-fortid.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her