Omelett a la Mexico
Foto: dmuir2009

Omelett a la Mexico

Skal du lage en virkelig spicy omelett, er det en meksikansk du skal lage. Bare følg oppskriften så forstår du hva vi mener.

Fremgangsmåte

Brun kjøttdeig i olivenolje. Ta opp av pannen. Finhakk chili og løk og brun det olivenolje i stekepannen og bland med kjøttdeigen. Smak til med salt og pepper. 

Pisk sammen egg, vann og salt. Smelt litt smør i stekepannen (middels varme) og hell eggeblandingen over. Stek omeletten på begge sider og hell over å et serveringsfat. Legg kjøttblandingen på den ene halvdelen, dryss over ost og brett den andre halvdelen over.

Pynt med guacamole, rømmedressing, soltørket tomat og frisk koriander. Server med godt brød og salat.

Tips:
En enklere måte er å helle eggeblandingen over kjøtt- og løkmiksen, slå ned varmen på kokeplaten, og strø revet ost på toppen før omeletten er helt stivnet.

Her finner du inspirasjon til salater som kan passe ved siden av

Her er det mange oppskrifter på deilige omeletter

Andre oppskrifter med egg finner du her

Her får du svært så praktiske kokketips

Her kan du søke i over 20 000 oppskrifter

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Bli abonnent på Apéritifs Mat & vinklubb og oppnå store fordeler samtidig

Få dagens rett som nyhetsbrev

 

Sendt inn av Apéritif

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Feir kjærligheten med disse lekre boblene fra et pol nær deg
+
Godbiter i pollisten

Feir kjærligheten med disse lekre boblene fra et pol nær deg

En chardonnaychampagne er å finne på de 60 + største polutsalgene – perfekt for valentinsdagen den 14. februar.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Ostefondue er den ultimate kveldskos: Smeltet ost, gammelt brød og fjellvin
+
Mat og vin i kombinasjon

Ostefondue er den ultimate kveldskos: Smeltet ost, gammelt brød og fjellvin

At smeltet ost kan gi så mye smak alene, bare med følge av gammelt brød, vet bare den som allerede er en tilhenger av ostefondue på ekte sveitsisk vis. Den perfekte kveldskos som er lett å rigge til selv midt i uka.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Elsker du nebbiolo, blir du garantert forført av denne
+
Godbiter i pollisten

Elsker du nebbiolo, blir du garantert forført av denne

For fra Roeros sandjordmonn kommer noen av de mest elegante uttrykkene av druesorten.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Vi får ikke nok av Toscana og spesielt ikke når det er snakk om en legende som dette
+
Ukens vin

Vi får ikke nok av Toscana og spesielt ikke når det er snakk om en legende som dette

Denne rødvinen som smaker aldeles fortreffelig, kommer fra en historisk eiendom eid i dag av en like historisk og ikke minst berømt familie.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Det er lov å jukse når pizzaen blir som god som her
Dagens rett

Det er lov å jukse når pizzaen blir som god som her

Det finnes få oppskrifter på som kan måle seg med dagens pizzasmørbrød når det gjelder tidsbruk. Knallgodt smaker det også.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Sikre deg en ny og ungdommelig rimelig smak av Rioja
+
Ukens vin

Sikre deg en ny og ungdommelig rimelig smak av Rioja

Selv om druen er tempranillo og området er Rioja, snakker vi om en hvitvin.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her