Paprikasuppe
Aperitif

Paprikasuppe

Denne suppen er perfekt om du har paprika du trenger å bruke opp. Enkel er den også. Her har du oppskriften.

Fremgangsmåte

Vask og del paprikaen i to. Fjern frøene og legg paprikaen på en plate med skallet opp. Sett ovnen på maksimal varme. Stek til skallet får blemmer. Ta dem ut, dekk dem med et fuktig kjøkkenhåndkle og avkjøl dem. Riv skallet forsiktig av. Del paprikaen i grove biter.

Varm oljen i en stekepanne og fres løken til den er gyllen og myk. Tilsett hvitløk og chili samt paprikapulver av valgt styrke, og fres et par minutter til.

Tips:
Du kan godt bruke ajvar (konservert paprika) i stedet for deler av paprikaen eller paprikapulveret.

Ha løkblandingen sammen med paprika og litt av kraften i en blender og kjør blandingen til en fin puré. Ha i resten av kraften, kjør videre og hell suppen over i en kjele. Kok opp og smak til med salt og pepper og topp med basilikumblader.

Server med godt brød.

9 lettlagete supper å ta med på tur

Her finner du mange flere deilige supper

Her får du svært så praktiske kokketips

Her kan du søke i over 20 000 oppskrifter

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Bli abonnent på Apéritifs Mat & Vinklubb og oppnå store fordeler samtidig

Få dagens rett som nyhetsbrev

Sendt inn av Aperitif

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Pasjonsfrukt og gin gir en kulere drink enn Pornstar Martini  - men like enkel å mikse
Ukens drink

Pasjonsfrukt og gin gir en kulere drink enn Pornstar Martini - men like enkel å mikse

Kjenn lidenskapens flammer stige i det du med denne farlig gode drinken feirer forsommeren med brask og bram.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Knallgode Jura-viner du rett og slett må prøve
+
Godbiter i pollisten

Knallgode Jura-viner du rett og slett må prøve

Produsenten tilhører det øvre sjiktet i Jura, men er ikke like kjent som sine svært så berømte naboer.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Chianti-klassiker har fått ekstra påfyll – men prisen er den samme lave
+
Godbiter i pollisten

Chianti-klassiker har fått ekstra påfyll – men prisen er den samme lave

Denne klassikeren av en Chianti Classico er i særdeles god form om dagen – perfekt til peiskosen eller dine beste kjøttretter. Her får du vite hvorfor.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Start rosésesongen med denne vinterlige utgaven
+
Ukens vin

Start rosésesongen med denne vinterlige utgaven

Den er dessuten en gammel kjenning som det er veldig gledelig at igjen er tilgjengelig.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Eksklusiv middag med tyske topprodusenter på Frognerseteren
Matkurs og vinkurs
Winemakersdinner 16. april i Oslo

Eksklusiv middag med tyske topprodusenter på Frognerseteren

Den 16. april inviterer Record vinimport til en helt spesiell Winemakers Dinner hvor tre av Tysklands mest anerkjente vinmakere kommer til Frognerseteren.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Få en ny smak av sauvignon blanc og det til en super pris
+
Ukens vin

Få en ny smak av sauvignon blanc og det til en super pris

Den østre delen av Friulis sauvignon blanc-stil er vel verd å teste ut. Denne er dessuten et knallkjøp. Og en drøm til årets første asparges.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her