Paprikasuppe
Aperitif

Paprikasuppe

Denne suppen er perfekt om du har paprika du trenger å bruke opp. Enkel er den også. Her har du oppskriften.

Fremgangsmåte

Vask og del paprikaen i to. Fjern frøene og legg paprikaen på en plate med skallet opp. Sett ovnen på maksimal varme. Stek til skallet får blemmer. Ta dem ut, dekk dem med et fuktig kjøkkenhåndkle og avkjøl dem. Riv skallet forsiktig av. Del paprikaen i grove biter.

Varm oljen i en stekepanne og fres løken til den er gyllen og myk. Tilsett hvitløk og chili samt paprikapulver av valgt styrke, og fres et par minutter til.

Tips:
Du kan godt bruke ajvar (konservert paprika) i stedet for deler av paprikaen eller paprikapulveret.

Ha løkblandingen sammen med paprika og litt av kraften i en blender og kjør blandingen til en fin puré. Ha i resten av kraften, kjør videre og hell suppen over i en kjele. Kok opp og smak til med salt og pepper og topp med basilikumblader.

Server med godt brød.

9 lettlagete supper å ta med på tur

Her finner du mange flere deilige supper

Her får du svært så praktiske kokketips

Her kan du søke i over 20 000 oppskrifter

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Bli abonnent på Apéritifs Mat & Vinklubb og oppnå store fordeler samtidig

Få dagens rett som nyhetsbrev

Sendt inn av Aperitif

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Ceviche Chifero er perfekt sommermat - imponer gjestene og deg selv
Dagens rett

Ceviche Chifero er perfekt sommermat - imponer gjestene og deg selv

Denne oppskriften ser kanskje komplisert ut, men er egentlig ganske så enkel. Lager du den klassiske tigermelken kvelden før, har du i tillegg en meget sofistikert middag på under 15 minutter.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Prøv den italienske klassikeren Saltimbocca med parmesan- og spinatpoteter på grillen
Dagens rett

Prøv den italienske klassikeren Saltimbocca med parmesan- og spinatpoteter på grillen

Saltimbocca, parmesan, spinat og nypoteter. Nam. Her er oppskriften som er enkel som bare det.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Sjeldent og velkomment besøk i basisutvalget
+
Godbiter i pollisten

Sjeldent og velkomment besøk i basisutvalget

Kitzeck-Sausal er et område få har hørt om, men som du ikke glemmer når du først har vært der.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Unike Andes-nære viner
+
Ukens vin

Unike Andes-nære viner

Det finnes høyereliggende vinmarker i Argentina enn hvor disse kommer fra, men veldig få som er så nær og så påvirket av Andes-fjellene.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Har du gammelt brød, har du verdens raskeste middag
Dagens rett

Har du gammelt brød, har du verdens raskeste middag

Bruschetta med parmaskinke, gorgonzola og soltørkede tomater er ikke bare en rask, men også veldig god middagsløsning. Og som kan tilpasses etter hva du har i kjøleskapet.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Blant de 150 hvitvinsboksene og posene som er testet finner du garantert noe for ditt behov i sommerferien
+
Tester

Blant de 150 hvitvinsboksene og posene som er testet finner du garantert noe for ditt behov i sommerferien

Ethvert feriekjøleskap har plass til en boks med hvitvin - og mange hvitvinsbokser inneholder virkelig seriøs vin. Noen er sågar bedre enn de fleste sammenlignbare flaskeutgaver.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her