Ravioli fylt med tørrfisk og gulløyepotet
Niclas Lundmark

Ravioli fylt med tørrfisk og gulløyepotet

Fremgangsmåte

Pastadeig:
Bland ingrediensene til pastadeigen i en bolle eller i en kjøkkenmaskin. Ha så deigen ut på kjøkkenbenken og kna den sammen til en myk deig. Press den til en flat klump, og pakk den inn i plastfilm. La hvile i kjøleskapet i en time hvis du har tid til det.

Fyll:
Kok potene og mos dem. La tørrfisken trekke i saltet vann til den er ferdig og flaker seg fint. Bland med moste kokte poteter, litt olivenolje, bladpersille og sitronskall. Smak til med salt og pepper.

Når du skal lage raviolien bruker du en pastamaskin for å kjevle den tynn (jeg kjevler til det nest tynneste, det tynneste kan bli vanskelig å håndtere). Legg så på fyllet i små hauger og dekk med et nytt lag pasta. Mellom pastaflakene kan det være lurt å pensle med litt pisket egg eller vann.

Form pastaputene og press ut luft før du forsegler putene. Legges på et brett med litt durumhvete. Legges i lettsaltet kokende vann i cirka 3 minutter.

Tomatsaus:
Fres hvitløk i oljen til den er blank og ha i tomatene og oliven, la sausen småkoke i 10-15 minutter. Smak til med chili og salt. Ha nykokt ravioli i sausen og vend inn hakket bladpersille og finrevet sitronskall.

Anrett raviolien på tå en tallerken og øs litt av sausen over.

Her får du svært så praktiske kokketips

Her kan du søke i over 20 000 oppskrifter

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Bli abonnent på Apéritifs Mat & vinklubb og oppnå store fordeler samtidig

Få dagens rett som nyhetsbrev

 

Kilde Niclas Lundmark

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Under fotball-VM var det lagarbeid i verdensklasse også på kjøkkenet
+

Under fotball-VM var det lagarbeid i verdensklasse også på kjøkkenet

Møt Aron Espeland som sammen med Eirik Tufte og fotballandslagskokk Christian Karlsson, sørget for årets mest omtalte måltider. Og som skal fortsette å sørge for et perfekt kosthold for landslaget.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Lag denne lekre komboen av steinbit og blåskjell- og epleragu
Dagens rett

Lag denne lekre komboen av steinbit og blåskjell- og epleragu

Helg betyr at et lekkert fiskemåltid skal på menyen. Denne gangen er det steinbit vi frister med. Og med tilbehør av ekstra god kvalitet.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Uberkule tyske kultviner
+
Godbiter i pollisten

Uberkule tyske kultviner

Ikke uventet er de signert en som gjør akkurat slik det passer ham.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Knallkjøp i basis takket være årgangsgrep
+
Ukens vin

Knallkjøp i basis takket være årgangsgrep

2025 er årgangen som ikke bare har gitt denne storselgeren ekstra fylde, men som også vil overbevise de som ikke er så fan av riesling.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Ikke glem at pannekaker kan brukes til mer enn dessert - her med soppstuing
Dagens rett

Ikke glem at pannekaker kan brukes til mer enn dessert - her med soppstuing

Pannekaker har kommet litt i skyggen av tortillas, men de fungerer like godt når formålet er å pakke inn noe godt og salt. Som i dette tilfellet betyr en god og fyldig soppstuing.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Denne klassikeren slår aldri feil - buffalo wings er den beste lørdagskosen
Dagens rett

Denne klassikeren slår aldri feil - buffalo wings er den beste lørdagskosen

Kyllingvinger med syrlig marinade og blåmuggostsaus er en kombinasjon som sitter. Pass på å lage ekstra mye.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her