Squash-tortillas med avocado & mango salsa
Foto: izhairguns

Squash-tortillas med avocado & mango salsa

Deilige squash-tortillas fylles med en syrlig, søt og kremete avocado og mango salsa før den toppes med fyldig kesam.

Fremgangsmåte

  1.  Varm ovnen til 230C 
  2. Strø saltet over squashen og la det stå i 10 minuter. Skvis så mye veske du kan ut av squashen og putt den i en bakebolle. Bland inn resten av ingrediensene.
  3. Dekk et stekebrett med bakepapir eller en silikonmatte. Øs ut ca ½ dl av røren og press den ut på stekematten til en tynn sirkel på ca 12cm. Repeter med resten av røren (Det skal bli 2 stekebrett).
  4. Stek tortillasene i ca 20-25 minutter, til de ser sprø ut og har blitt gylden i kantene. La de avkjøles helt før du forsiktig drar dem av bakepapiret.
  5. Mens tortillasen er i ovnen begynn på salsaen: Bland alle ingrediensene i en bolle og skvis limejuice over.

    Server squashtortillas med avocado & mango salsa og en god klatt kesam til.

Lyst til å lage en annen tortillas  så finner du de her

Og her har du 25 lettlagete vegetaroppskrifter som bør prøves ut

Bli abonnent og oppnå store fordeler samtidig

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Få dagens rett som nyhetsbrev

Sendt inn av Apéritif

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Barolo som kosevin – ja, det funker som bare det med 2022-årgangen
+
Godbiter i pollisten

Barolo som kosevin – ja, det funker som bare det med 2022-årgangen

Når det er sagt, er det også en vin som trives veldig godt til både lam og vilt.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Årets første «utevin» er på et pol nær deg
+
Ukens vin

Årets første «utevin» er på et pol nær deg

Med svært moderat alkohol er det svakt påskegul perlende vin du skal gå for. Og du får veldig mye vin for pengene.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

I år blir det pinot noir til påskelammet – kanskje fra grillen
+
Godbiter i pollisten

I år blir det pinot noir til påskelammet – kanskje fra grillen

Du finner den i de fleste velassorterte polutsalg. Og prisen er upåklagelig - vi snakker om mye vin for pengene.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Libanesisk rødvin stolt vinner i budsjettklassen
+
Ukens vin

Libanesisk rødvin stolt vinner i budsjettklassen

Få viner byr på like god valuta for pengene – og vekker like mye følelser som vinen fra et av verdens aller mest risikofylte områder.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

By på en skikkelig påskefrokost
Guide
Oppskrifter til frokosten

By på en skikkelig påskefrokost

Å tilbringe halve dagen ved frokostbordet er noe vi bør gjøre oftere, og i hvert fall i løpet av påsken.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Påskens beste lammeoppskrifter
Guide
Påskelam oppskrifter

Påskens beste lammeoppskrifter

Her finner du oppskrifter på alt fra tradisjonell lammestek til noen mer uvanlige lammeretter. Selvsagt med drikkeforslag.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her