Tagliatelle med blåmuggostsaus og valnøtter
Melk.no

Tagliatelle med blåmuggostsaus og valnøtter

Tagliatelle med blåmuggost er lett og rask å lage. En velsmakende middagsrett. eller som en smårett til lunsj.

Fremgangsmåte

  1. Rist valnøttene i en tørr stekepanne eller stek de i stekeovnen ved 180 °C i 5 minutter.
  2. Kutt av ca 2 cm av den nederste delen av stilken på aspargesene eller ta tak i stilkenden omtrent midt på aspargesen og bøy den til den seige enden knekker. Skrell den nederste delen av stilken. Del aspargesene i mindre biter. Om du bruker grønne bønner, fjernes kun stilkfestet.
  3. Kok pastaen "al dente" i en stor kjele fosskokende vann tilsatt salt. Følg anvisningen på pakken for koketid. Sil av vannet og hell pastaen tilbake i gryten.
  4. Mens pastaen koker smeltes resten av smøret i en liten gryte.
  5. Tilsett blåmuggost, kremfløte og asparges. Kok opp og la det småkoke i ca 5 minutter.
  6. Smak til med salt og pepper. Fordel sausen og valnøtter over pastaen. Server straks med parmesan.

Her finner du flere retter med Tagliatelle

Pastaoppskrifter i Apéritifs kokebok

Alt du trenger å vite om pasta

Bli abonnent og oppnå store fordeler samtidig

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Få dagens rett som nyhetsbrev

Sendt inn av Melk.no

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Rosa pannekaker til frokost eller dessert som alle vil like
Ukens kake

Rosa pannekaker til frokost eller dessert som alle vil like

Disse rødbetepannekakene passer til så vel frokost som dessert - eller når bare er «fysen» på noe godt. Uten at du bruker av kvoten for det søte.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Et av de aller beste kjøpene i basis
+
Godbiter i pollisten

Et av de aller beste kjøpene i basis

I ny årgang er denne Rioja-en helt i tet, og så er den å finne i basisutvalgets 60+ polutsalg. Fra samme produsent kommer også noen hvite godbiter.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

De lekreste bobler finnes på 60+ pol
+
Godbiter i pollisten

De lekreste bobler finnes på 60+ pol

Denne champagne-neoklassikeren er ikke bare nydelig nå, men har dokumentert en usedvanlig god lagringsevne – etter omkorking.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Med denne er suksessen sikret for årets siste måltid
+
Ukens vin

Med denne er suksessen sikret for årets siste måltid

På plass på 180 pol, prisen er utrolig god, og den finnes sågar i magnum, også den til svært god pris.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Utforsk chardonnay med Thea Engvik
Matkurs og vinkurs
Vinsmaking i Oslo

Utforsk chardonnay med Thea Engvik

Smak 8 flotte viner laget på samme drue, men fra ulike land og vinregioner. Klarer du å finne din favoritt – eller kanskje oppdager du flere?

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Gjør et kupp med denne Nahe-rieslingen
+
Ukens vin

Gjør et kupp med denne Nahe-rieslingen

Den er nemlig laget av en av de aller beste. Og så er det satt ned til bare 250 kroner.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her