Penne-pasta med aubergine
Foto: IP Galanternik D.U.

Penne-pasta med aubergine

Det er auberginens kjøttaktige struktur og høye innhold av fiber som gjør den så anvendelig i vegetarretter. Prøv penne-pasta med aubergine.

Fremgangsmåte

Ha aubergine, i terninger, i et dørslag. Dryss over finsalt og la stå i 10 minutter. Skyll deretter godt og tørk med kjøkkenpapir.

Kok pasta etter anvisningen på pakken mens du lager sausen:

Varm oljen i en panne. Ha i løk, grovhakket,  og hvitløk,  i tynne skiver, i fres til mykt ved middels varme mens du rører. Det tar ca 5 minutter. Skru opp varmen, tilsett aubergineterningene og stek i noen minutter. Tilsett så tomater, delt i 2-4 ,og la småkoke i 15 minutter ved svak varme.

Smak til med salt og pepper. Ha i oliven, kapers og persille, hakket. Varm opp og hell over den nykokte pastaen. Dryss over nyrevet parmesan til slutt.

Her er alt du trenger å vite om pasta

Fristende internasjonale retter

Her finner du 25 flotte vegetaroppskrifter

Hvis du er på jakt etter enda flere ligger de her

Grønnsaker er en av de sterkeste trendene akkurat nå

Les mer om raw food

Her får du svært så praktiske kokketips

Her kan du søke i over 20 000 oppskrifter

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Bli abonnent på Apéritifs Mat & vinklubb og oppnå store fordeler samtidig

Få dagens rett som nyhetsbrev

 

Sendt inn av Apéritif

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Spesialpol: Som ventet får riesling konkurranse fra både chardonnay og pinot noir når Tyskland er tema
+
Tester

Spesialpol: Som ventet får riesling konkurranse fra både chardonnay og pinot noir når Tyskland er tema

Så selv om det er en god håndfull friske og konsentrerte 2024-rieslinger som er verd å sjekke ut, utfordres de både innen- og utenfra.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Knallkjøp som gir en annen smak av Etna
+
Godbiter i pollisten

Knallkjøp som gir en annen smak av Etna

Hos Al-Cantàra kombineres kunst og poesi med vinmaking og innimellom andre enn de vanlige druesortene i førersetet – og det smaker svært godt.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

På jakt etter det rimeligere Burgund? Start med disse
+
Godbiter i pollisten

På jakt etter det rimeligere Burgund? Start med disse

Grégoire Hoppenots Fleurie-er lever opp til at Beaujolais er det «nye» Burgund, med en annen druesort og et annet terroir, men prisene er fortsatt og heldigvis svært moderate.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Rosevinsesongen sparkes i gang med herlige viner til supre priser
+
Ukens vin

Rosevinsesongen sparkes i gang med herlige viner til supre priser

To varianter av pinot noir, og en morsom ikke helt tørr blandingsrosé i litersflaske. Da er vi i gang.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Slik gjør du noe ekstra ut av ferdigstekte kyllinglår fra butikken
Dagens rett
Kyllinglår med rotgrønnsaker i appelsinsaus

Slik gjør du noe ekstra ut av ferdigstekte kyllinglår fra butikken

Med en så enkel oppskrift som denne lager du raskt en smakfull middag til familien.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Er grillen klargjort? Skaff deg disse vinene til sesongstart
+
Ukens vin

Er grillen klargjort? Skaff deg disse vinene til sesongstart

200 kroner hver og alle gjør en jobb overfor vårens første grilling. Samtidig som de skiller seg klart ut i sin prisklasse.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her