Bekkørret-cannelloni med kantarell og sukkererter i mynte
Foto: AlexPro9500

Bekkørret-cannelloni med kantarell og sukkererter i mynte

Får du tak i bekkørret skal du prøve denne oppskriften med cannelloni, en pastarett som ikke står for ofte på menyen. Den er lettere å lage enn du tror.

Fremgangsmåte

Rens eller kjøp ferdig bekkørretfilet. Posjer fisken super-raskt med hullsleiv i kokende vann, legg filetene oppå hverandre på en flat tallerken slik at de får varme fra hverandre.
 
Rens sjalottløken, børst kantarellene. Skiv opp squashen. Hakk alt i små firkanter. Vend dette raskt i stekepanne i olje med 1 ts dijonsennep. Ta av blandingen og ha den i en bolle, tilsett hakket frisk spinat i passe mengde og krydre med salt og pepper, tilsett 2 fedd presset hvitløk.
 
Kok opp vann og ha lasagneplatene oppi to av gangen, ha olje i vannet. Ta platene opp med en klype el. lignende når disse er al dente.
 
Legg platene utover et fat/en fjøl, fordel fisken og grønnsaks-fyllet i passe mengde på hver plate, dryss med pecorino-ost og rull sammen og legg i oljet langpanne. Legg en klatt rømme og et dryss pecorino på hver cannelloni-rull, samt to-tre knuste rosepepper.
 
Inn i ovnen 20 min ca på 175 grader.
 
Del vårløk i 4. Hakk bladene fra en mynteplante. Kok dette med en pakke (3,5 dl) fløte til løken er myk. Ha i sukkerertene og småkok 1 minutt.
 
Cannellonier og sukkererter i myntefløte serveres sammen med evt litt ekstra pecorino-ost og godt brød.
 

Sendt inn av Anne

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Disse går i en egen mage: Brownies med smak av After Eight
Ukens kake

Disse går i en egen mage: Brownies med smak av After Eight

Kombinasjonen av mørk sjokolade og mynte er uslåelig, også i denne oppskriften på brownies.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Knallgode Jura-viner du rett og slett må prøve
+
Godbiter i pollisten

Knallgode Jura-viner du rett og slett må prøve

Produsenten tilhører det øvre sjiktet i Jura, men er ikke like kjent som sine svært så berømte naboer.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Chianti-klassiker har fått ekstra påfyll – men prisen er den samme lave
+
Godbiter i pollisten

Chianti-klassiker har fått ekstra påfyll – men prisen er den samme lave

Denne klassikeren av en Chianti Classico er i særdeles god form om dagen – perfekt til peiskosen eller dine beste kjøttretter. Her får du vite hvorfor.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Start rosésesongen med denne vinterlige utgaven
+
Ukens vin

Start rosésesongen med denne vinterlige utgaven

Den er dessuten en gammel kjenning som det er veldig gledelig at igjen er tilgjengelig.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Lakseburgeren som kan bli familiens nye favoritt
Dagens rett

Lakseburgeren som kan bli familiens nye favoritt

Denne lettlagete burgeroppskriften med laks i hovedrollen vil garantert falle i smak hos både liten og stor.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Få en ny smak av sauvignon blanc og det til en super pris
+
Ukens vin

Få en ny smak av sauvignon blanc og det til en super pris

Den østre delen av Friulis sauvignon blanc-stil er vel verd å teste ut. Denne er dessuten et knallkjøp. Og en drøm til årets første asparges.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her