Takket være naturlige metoder, biodynamisk drift og råd fra en kultprodusent, har denne historiske Languedoc-produsenten fått en nystart, men ikke helt uten dramatikk.
Å ta over etter en far som har fått æren av å fornye Crozes-Hermitage, skremte ikke Maxime Graillot som sammen med broren Antoine følger 100 prosent i farens fotspor. Med noen sidesprang over elven og nordover til Beaujolais.
Det lille røykpreget matcher grillosen veldig godt, og gir derfor en forsmak på det som skal komme. Og med bourbon får denne klassiske drinken en helt annen dybde.
Med både chardonnay, chenin blanc og rosévin i porteføljen samt pinot noir fra Patagonia, har mye skjedd samtidig som Weinert er trofast mot konseptet.
Marsala er trolig den mest undervurderte historiske vinskatten av alle, og Florio har det største utvalget av vellagret vare. Som på grunn av at eieren er DiSaronno, nå også ønsker å bli et alternativ for miksologien.
Halland har fått ekstra oppmerksomhet på grunn av en viss norsk fotballspiller. Den smale kyststripen mellom Skåne og Västergötland, er et sted for andre kjendisutøvere på toppnivå - kokker med Michelin-fortid.