Her kan du også bruke hele kyllingen for å få mat til flere
Du kan selvfølgelig også velge i menyen under, og kanskje finne en oppskrift du ikke hadde drømt om at du skulle lage. Husk at aperitif.no, som det eneste nettstedet, også forteller deg hva du skal drikke til.
Du kan legge alle oppskriftene inn i din personlige kokebok og også lage dine egne.
Her kan du også bruke hele kyllingen for å få mat til flere
Denne måten å grille ishavsrøye på har du kanskje ikke prøvd. Start dagen før og med enkelt tilbehør kan du servere et deilig måltid på 15 minutter.
Etter en lang dag i vær og vind, er det denne suppen sjelen din trenger. En ekte Lofotfiskesuppe, proppfull av næring.
En enkel, liten og delikat salat med reker er hva vi kan friste med. Reker smaker alltid godt, og med appelsin og basilikum topper det seg.
Inspirasjonen til denne oppskriften er hentet fra retten med samme navn i kokeboken Betlehem, Palestinas kjøkken, av Fadi Kattan.
Mushakan er en klassisk palestinsk kyllingrett som er lett å lage når du har krydderne i hus. Baharat lager du selv.
Det tar litt tid å lage disse lekre sjokoladatertene, men det er vel anvendt tid.
Lag deilige brød som du former som ormer før du setter deigen i stekeovnen. Passer utmerket til barna til halloween.
Lag en dessert til til barna som passer perfekt til halloween. Is med grovhakke nøtter, sjokolade og marshmellows vil garantert falle i smak.
Mais serveres rett fra grillen som gatemat i Mexico. Med denne smaksrike toppingen er det lett å forstå hvorfor gjestene strømmer til.
Perfekt til fredagstacoen, nachos eller rett og slett kjøttboller. Kjapt å lage.
Her har du en rask, lett og veldig god pastasalat når det er knapt med tid. Bruker du fullkornpasta blir middagen sunnere.
Oppskriftene er utviklet av Petter Beyer ved Jacobs bar og kjøkken i Bergen.
Dette er en overraskende smakfull og enkel suppe som passer når man trenger noe å varme seg på.