Whisky er franskmenns favorittbrennevin. Da er det ikke mer enn rimelig at franske destillerier lager sin egen whisky. Med stor suksess. Ikke uventet gjør de det på sin måte i stedet for å kopiere naboene i nord.
Opplev en helt spesiell kveld der moderne norske juleklassikere møter noen av Badens mest spennende viner. Her får du møte «Next Generation Winemaker of the Year”, Johanna Bernhart.
Verdens nordligste destilleri slår til igjen, og en av bourbonfavorittene likeså. For dem som vil ha skotsk whisky for alle penga, får også sitt blant septembernyhetene på spesialpolet.
Utdrag fra septembermenyen: Kjøtt uten kraftfor og tilsetninger og kokkene som bidro til sommerens VM-suksess. Wachau i endring og Spanias 23. Vino de Pago.
Utdrag fra septembermenyen: Kjøtt uten kraftfor og tilsetninger og kokkene som bidro til sommerens VM-suksess. Wachau i endring og Spanias 23. Vino de Pago.
Polenta er rett og slett maisgrøt som med noen får grep blir til den herligste middag. Her er det en saus med andelever. tomater og sopp, men det finnes et utall av andre løsninger om dette ikke frister.
Et vidunderlig smakfullt underverk. Slik kan Restaurant Under beskrives, og det at den ligger under vann, kommer faktisk litt i skyggen av ambisjonene som kommer til uttrykk gjennom det som serveres og måten det gjøres på.
Mørkt øl fra butikk eller polet som friskes opp av vin med bobler, prosecco, cava eller champagne - det du måtte ha for hånden - fungerer også i Norge i den tiden vi er inne i nå. Og den kan lages som alkoholfri uten tap av kraft.