Inne i en fjord, i ei lita bygd på Nordmøre, ligger Tingvollost. Her produseres noen av verdens beste oster, som har flere enn 40 utmerkelser fra prestisjetunge konkurranser i både inn- og utland.
Selv om Hitler var streng avholdsmann, han hadde en solid samling av vin, brennevin og andre godsaker. Da hans hemmelige kjeller nylig ble funnet var den tom..
Håndlaget fersk soba – japanske bokhvetenudler – er en matopplevelse i en egen klasse. De har imidlertid havnet i skyggen, til tross for at de er ekstra sunne og laget av en råvare vi burde produsere mer av.
Det er ikke mange forunt å få en cocktail oppkalt etter seg, men en av stumfilmens største divaer er udødeliggjort gjennom denne klassiske oppskriften.
Den lille byen Baiersbronn har europeisk rekord i antall Michelin-stjerner pro capita. Sju stjerner fordelt på tre restauranter er det ingen andre som kan konkurrere med.